Bank of America | LVMH nog altijd ondergewaardeerd
Met een rendement van zo’n 25% was luxegoederenproducent LVMH volgens Bank of America Merrill Lynch (BofAML) een van best presterende aandelen in de sector. Desondanks ziet de bank nog een flink opwaarts potentieel voor het aandeel op basis van hogere omzetverwachtingen voor het vierde kwartaal en de overname van Tiffany. Volgens BofAML zal Tiffany 7% aan de omzet, 6% aan de operationele winst en 5% aan de winst per aandeel bijdragen.
Tiffany is met een omzet van €3,8 mrd het grootste sieradenmerk ter wereld na Cartier. Toch blijft de omzetgroei van Tiffany al jaren achter bij de sieradendivisies van LVMH en Richemont. Dat is volgens BofAML te wijten aan de achterblijvende productontwikkeling en een kleine blootstelling aan de Chinese markt.
Op beide punten kan LVMH met zijn expertise veel verbeteren aan Tiffany, denkt BofAML, en zo de operationele winstmarge van 17% verhogen. Bij de in 2011 door LVMH overgenomen sieradenfabrikant Bulgari ligt de winstmarge inmiddels boven de 20%.
Winstherstel
BofAML is niet alleen positief over de kansen van Tiffany, maar verwacht ook dat de belangrijke divisie Mode & Lederwaren en de divisie Wijn & Sterke Drank de omzetgroeiverwachting in het vierde kwartaal zullen overtreffen.
Voor de andere divisies is de bank minder positief, waardoor de winsttaxatie voor heel LVMH voor 2020 is verlaagd van €9,07 tot €7,50. Voor dit jaar rekent BofAML echter op een sterk herstel, tot €15,10 per aandeel.
Aandeel LVMH blijft op ‘kopen’
Ondanks deze positieve winstverwachting noteert LVMH volgens de bank tegen een lagere waardering dan een brede groep van concurrenten, zoals Kering, Diageo, L’Oréal, Prada en Richemont. BofAML handhaaft dan ook het koopadvies voor LVMH en verhoogt het koersdoel van €500 naar €600.