Updates

Aandelen Nederland

Coca-Cola EurPartners

Advies
houden
Aandelen Nederland

Van Lanschot Kempen

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Arcadis

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Fagron

Advies
houden
Aandelen Nederland

BAM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Alfen

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Euronext

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Ahold Delhaize

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Vopak

Advies
kopen
Aandelen Nederland

OCI

Advies
houden
Aandelen Nederland

ABN Amro

Advies
houden
Aandelen Nederland

DSM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Randstad

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Walt Disney

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Adyen

Advies
houden
Aandelen Internationaal

PayPal

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Apple

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

Unilever

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Nedap

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Universal Music Group

Advies
kopen
Aandelen Nederland

TomTom

Advies
kopen

Updates

Aandelen Nederland

Coca-Cola EurPartners

Advies
houden
Aandelen Nederland

Van Lanschot Kempen

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Arcadis

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Fagron

Advies
houden
Aandelen Nederland

BAM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Alfen

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Euronext

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Ahold Delhaize

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Vopak

Advies
kopen
Aandelen Nederland

OCI

Advies
houden
Aandelen Nederland

ABN Amro

Advies
houden
Aandelen Nederland

DSM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Randstad

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Walt Disney

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Adyen

Advies
houden
Aandelen Internationaal

PayPal

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Apple

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

Unilever

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Nedap

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Universal Music Group

Advies
kopen
Aandelen Nederland

TomTom

Advies
kopen
Commentaar Johan Brinkman, 1 jan 09:00

Beleggers hebben er weer zin in

0 0 Leestijd ongeveer

Op het oog is er weinig om vrolijk van te worden aan het begin van dit nieuwe beleggingsjaar. Toch zijn er redenen tot optimisme.

Na twee coronajaren en twee jaar oorlog in Europa zou ik u in deze eerste week van 2024 graag melden dat ik optimistisch aan het nieuwe jaar ben begonnen. Helaas, vrijwel alle beschouwingen over dit jaar die de afgelopen weken over ons zijn uitgestort, zijn negatief. Van de oorlogen in Oekraïne tot Gaza en van de ongewisse Nederlandse kabinetsformatie tot de mogelijke tweede termijn van Donald Trump, er is weinig wat momenteel vrolijk stemt.

Lichtpunten

Toch zijn er twee lichtpunten: de eerste is dat voorspellen altijd lastig blijkt: slechts weinigen zagen de verkiezingszeges van Trump in 2016 en Wilders in 2023 aankomen, en wie voorzag nu vier jaar geleden dat het coronavirus in China razendsnel zou uitgroeien toch een wereldwijde pandemie? Dichter bij beleggen: alom werd voor 2023 een recessie voorspeld in de VS, en is die er gekomen? Kortom: 2024 kan meevallen, en overigens ook nóg erger worden dan voorspeld.

Het tweede lichtpunt: er is geen keihard verband tussen pandemieën, oorlogen en recessies aan de ene kant en de ontwikkelingen op de financiële markten aan de andere kant. Een simpele illustratie: in de vier jaren van corona en oorlog sinds begin 2020 bedroegen de koersrendementen van de AEX +31%, de pan-Europese Stoxx600 +15% en de Amerikaanse S&P500 +48%. Geen absolute topjaren dus, maar wel positief én veel lucratiever dan sparen.

Wonden zijn geheeld

En niet verrassend: beleggers wéten dat het ondanks alle rampspoed in de wereld gewoon weer een goed jaar kan worden. De wonden van rampjaar 2022 zijn geheeld, de paniekbarometer VIX staat op de laagste stand sinds eind 2019 en na een prima 2023 hebben zowel professionele als particuliere beleggers er weer zin in. Dat geldt zeker ook voor ons team, getuige de vele mooie persoonlijke redactietips en de nieuwe duurzame voorbeeldportefeuille die we aan u presenteren.

Overigens los van of u tot het kamp van de optimisten of pessimisten behoort, wens ik u en de uwen namens ons team alle goeds toe voor 2024!

Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €32,25 per kwartaal. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!