Updates

Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen

Updates

Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen
Opinie Menno van Hoven, 2 feb 2018 09:00

Is de koersdaling van Polaris terecht?

0 0 Leestijd ongeveer

Het aandeel Polaris Industries, fabrikant van offroad voertuigen en motorfietsen, daalde dinsdag met 13% na cijfers over het laatste kwartaal.

Polaris, eerder een kooptip in het Dividend E-magazine van oktober 2015, rapporteerde een aangepaste winst per aandeel van $1,47 per aandeel over het vierde kwartaal, in lijn met de gemiddelde analistenconsensus. De omzet van $1,43 mrd (+18%) was zelfs beter dan de getaxeerde $1,36 mrd.

Omzetdaling Polaris

Teleurstellend echter waren de Amerikaanse retailverkopen. De omzet daalde met 1% ten opzichte van het voorliggende jaar, mede vanwege achterblijvende verkopen van sneeuwscooters (dubbelcijferige omzetdaling in het vierde kwartaal) door het zachte weer. Daarnaast meldde Polaris vertraging met de productie van enkele nieuwe modellen voor 2018, die later dan gepland bij de dealers terechtkomen terwijl het hoogseizoen voor de deur staat.

Wat ook niet hielp, waren de zeer zwakke resultaten van grote concurrent Harley-Davidson, dat op dezelfde dag met cijfers kwam. De motorenfabrikant weet maar moeilijk jonge motorrijders aan zich te binden.

Polaris kwam met een voorzichtige outlook voor 2018. Deze gaat uit  van een aangepaste nettowinst van $6,00-6,20 per aandeel ($4,85 in 2017). De voorziene omzetgroei komt op 3-5% ten opzichte van 2017 ($5,4 mrd).

polaris

Dividend

Het dividend werd vorig jaar met 5,5% verhoogd tot $0,58 per kwartaal. Ook de komende jaren zal Polaris zijn uitkering verder blijven opschroeven. Verder is het belangrijk te weten dat het aandeel vorig jaar een grote uitschieter was. De koerswinst over de laatste zes maanden bedroeg ruim 50%. Daardoor zorgt een terugval na het uitblijven van een nieuwe outlookverhoging voor koersdruk.

Al met al lijkt de koersdreun voor het aandeel achter merknamen als Victory, Indian en Slingshot overtrokken. Met een geschatte k/w van 18, een blijvend sterke kasstroom en vooral ook prima groeivooruitzichten voor de komende jaren is Polaris nog steeds koopwaardig voor de lange termijn. Koerszwakte zoals deze week levert telkens weer nieuwe kansen op.

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €11,50 per maand. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!
Meer uitleg over inloggen? Lees de FAQ