BAM poetst blazoen op
Dankzij de afwikkeling van probleemprojecten weet BAM zijn winstgevendheid fors te verhogen. Een verdere margestijging moet haalbaar zijn.
Koninklijke BAM Groep is het grootste bouwbedrijf in Nederland en heeft daarnaast goede marktposities in België, het Verenigd Koninkrijk, Ierland en Duitsland. Naast deze vijf thuismarkten doet het bedrijf ook zaken buiten Europa op de internationale projectenmarkt. Infrastructurele projecten zoals de bouw van snelwegen, spoorverbindingen, tunnels en bruggen genereren het grootste deel van de concernomzet, gevolgd door de huizen- en utiliteitsbouw en technische dienstverlening. Verder is BAM actief op het gebied van projectontwikkeling en Publiek-Private Samenwerking (PPS).
Op de Nederlandse thuismarkt (37% van de concernomzet) biedt BAM opdrachtgevers het hele dienstenpakket aan en is het marktleider op de woningmarkt. In het Verenigd Koninkrijk (27%), Duitsland (14%), België (10%) en Ierland (9%) richt de onderneming zich hoofdzakelijk op de utiliteits- en infrastructuurmarkten. Op de Ierse inframarkt is BAM marktleider. Internationale projecten vormen 3% van de omzet en bestaan vooral uit gespecialiseerde bouw- en infrawerken die BAM wereldwijd uitvoert. In Nederland zijn VolkerWessels, Heijmans, Dura Vermeer en Ballast Nedam belangrijke concurrenten. Daarbuiten komt het bedrijf grote spelers als Balfour Beatty, Hochtief en Vinci tegen. De aandelen BAM Groep staan sinds 1959 genoteerd aan Euronext Amsterdam. Door de diepe crisis in de bouw is de koers over de afgelopen tien jaar sterk achtergebleven. Kijk hier voor onze laatste technische analyse.
Dankzij de afwikkeling van probleemprojecten weet BAM zijn winstgevendheid fors te verhogen. Een verdere margestijging moet haalbaar zijn.
Succesvolle en geflopte herstelkandidaten, overnamebiedingen en pure speculatie bepalen de rendementen van onze Lezerscompetitie van dit jaar. Twee aandelen die wij tot nu toe niet op het netvlies hadden, stalen echter de show.
Ondanks de sterke koersstijgingen blijven de bouwaandelen BAM en Heijmans interessant voor beleggers. Er is veel werk in de markt en de winstmarges trekken aan.