Duurzame portefeuille moet een stapje terug
De recente geopolitieke spanningen hebben hun invloed op de aandelenmarkten en dus ook op de Duurzame portefeuille.
Alphabet (abc.xyz) is bekend van het internet zoekprogramma ‘Google’. Google is de meeste bezochte site ter wereld. Tot 2015 was de naam van het bedrijf Google, maar nu is dat ‘Alphabet’. Het belangrijkste onderdeel van het moederbedrijf heet nog steeds Google, daar valt naast de bekende site ook bijvoorbeeld YouTube onder. Google verdient geld door de verkoop van allerlei diensten die met het internet en met zoeken op het internet te maken hebben. Naast deze activiteit heeft Alphabet nog een heel aantal andere onderdelen, die allerlei verschillende dingen doen. Voorbeelden zijn Google Capital (private equity), Calico (biotech) en Nest Labs (huis automatisering).
In 1996 hebben Larry Page en Sergey Brin Google opgericht. De twee oprichters hebben samen een meerderheid van de stemmen in de aandeelhoudersvergadering. Dat komt door de verdeling van de aandelen in drie categorieën, die verschillende stemrechten hebben. A-aandelen geven recht op 1 stem per aandeel, B-aandelen hebben 10 stemmen per aandelen en C-aandelen geen enkele stem. De C-aandelen zijn de aandelen die de meeste particuliere beleggers zullen bezitten. De B-aandelen zijn grotendeels in bezit van Brin en Page. Het hoofdkantoor staat in Mountain View, Verenigde Staten. CEO van Alphabet is Larry Page, Sergey Brin is president.
De recente geopolitieke spanningen hebben hun invloed op de aandelenmarkten en dus ook op de Duurzame portefeuille.
In tegenstelling tot de vorige jaren is de Belgische wereldspeler in live (sport)verslaggeving het jaar minder sterk begonnen. Vooral door uitstel van klantenleveringen. Dat zet het aandeel (tijdelijk) onder druk.
Het winstgroeipotentieel van Colruyt Group lijkt opgeborgen te zitten in een boodschappenbak van de warenhuisketen. Structurele winstgroei is bijna onmogelijk op een competitieve Belgische retailmarkt.