Aandeel Lotus Bakeries weer in trek na overtuigend halfjaarrapport
De producent van het speculooskoekje Biscoff overlegde dan ook een overtuigend halfjaarrapport. De volumes bij de belangrijke divisie Lotus Biscoff (56% van de omzet) dikte met 10% aan en de omzet steeg met 11%.De vraag naar speculoos-producten is nog altijd groter dan wat Lotus Bakeries kan leveren. De fabrieken in België en de VS draaien al geruime tijd op volle toeren, zeven dagen in de week.
Het nieuws dat de nieuwe fabriek in Thailand sneller kan opstarten dan eerder gedacht was dan ook zeker een opsteker. Het management liet in een toelichting weten dat het voor ligt op schema met het operationeel krijgen van deze nieuwe productiefaciliteit. Al in de tweede helft van 2025 zullen productielijnen in gebruik worden genomen. Analisten rekenden eerder op het tweede kwartaal van 2026.
Lotus Natural Foods
Om aan de toekomstige vraag te kunnen blijven voldoen, zal Lotus (Investeerderspagina) ook de productielijnen in België en de VS uitbreiden. Dat vergt flink investeringen. In het huidige boekjaar 2025 en het komende jaar zal er in totaal €250 mln geïnvesteerd worden om de groei verder aan te wakkeren. Ondanks de investeringen liep de nettoschuld/ebitda ratio slechts op van 0,5 naar 0,6 dankzij de sterke kasstroom die het bedrijf genereert.
Tegelijkertijd blijft de groep ook flink aan de weg timmeren met haar tak Lotus Natural Foods, die inmiddels verantwoordelijk is voor een kwart van de omzet. Hieronder vallen gezonde snacks als Bear, Nakd, Trek en Kiddylicious. De omzet van deze divisie dikte aan met circa 16%.