Updates

Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen

Updates

Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen
Opinie Johan Brinkman, 16 sep 2021 09:00

Instappen is nog niet te laat

0 0 Leestijd ongeveer

Het is deze maand anderhalf jaar geleden dat zowel de anderhalve meter-regel in Nederland werd ingevoerd als dat de beurzen wereldwijd crashten vanwege de uitbraak van de coronapandemie.

Nu de anderhalve meter-regel vanaf eind volgende week wordt losgelaten, is de vraag of daarmee ook de coronarally van de laatste achttien maanden op zijn einde loopt. Want ondanks alle onzekerheden hebben de grootschalige vaccinatieprogramma’s althans in de westerse wereld het financieel-economische speelveld dit jaar ingrijpend veranderd.

In perspectief

De rally sinds maart vorig jaar in perspectief. Vanaf het dieptepunt op 18 maart 2020 steeg de AEX met slotkoersen van dinsdag 97,4%. De AMX van middelgrote bedrijven behaalde in die periode 92,1% koersrendement en de AScX van kleinste fondsen zelfs 125,3%. Slechts zes van de 75 aandelen in de drie genoemde indices leden koersverlies. Deze resultaten zijn niet uniek, want slechts drie van de 92 internationale hoofdgraadmeters die persbureau Bloomberg bijhoudt, boekten sinds maart vorig jaar geen winst. Maar met bijna een verdubbeling behoort de AEX wel tot de subtop. De S&P500 bijvoorbeeld, rendeerde deze periode ‘slechts’ 85,3%.

Terugkijken is interessant, maar relevanter voor beleggers is altijd de toekomst. Vooropgesteld dat er geen garanties bestaan en dat de beurs zeker op korte termijn onvoorspelbaar is, blijven wij ook na de (intraday) doorbraak woensdag van de grens van 800 punten voor de Amsterdamse hoofdgraadmeter met een beleggingshorizon van twaalf maanden positief over Nederlandse aandelen.

Onze fundamentele adviezenlijst op Nederlandse aandelen bevat momenteel 39 koopadviezen, 21 houdadviezen en 13 verkoopadviezen (niet alle 25 AScX-aandelen hebben wij voorzien van een advies).

Nieuwe kaarten

Negen weken geleden poneerde ik de stelling dat de AEX over een jaar op 800 punten zou staan. Vanaf dat moment vergde dat een koerswinst van 7,7%, hetgeen gemiddeld is voor één jaar, maar dus in twee maanden gerealiseerd. Voor over een jaar voorspel ik nu op basis van onze fundamentele adviezen een stand van de AEX boven de 800 punten, maar ik kan mij niet voorstellen dat er voor die tijd geen flinke correctie plaatsvindt.

Toch adviseer ik niet daarop al uw kaarten te zetten. Ook op de huidige niveaus is het voor koopwaardige aandelen nog niet te laat om in te stappen. Ook de nieuwe fase in de coronapandemie blijft beleggers kansen bieden.

Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.