Dividendportefeuille | Stapje terug
In lijn met de verkoopgolf op de beurzen eind vorige week deed ook de Dividendportefeuille een stapje terug, met een rendement dat 0,8 procentpunt terugviel tot +1,0% in 2021. Bij de slotkoersen van vrijdag was er verlies, maar dat werd dankzij een flink herstel maandag weer ongedaan gemaakt. Ook staat de dollar in 2021 nog steeds op winst ten opzichte van de euro.
Koersverschuivingen
Een stortvloed aan cijfers zorgde voor flinke koersverschuivingen. In positieve zin leverde dat in een per saldo negatieve beursweek toch winst op voor de aandelen H.B. Fuller, Microsoft, Becton Dickinson, Abbott Laboratories, 3M, LVMH en Diageo. Ook A.O. Smith kwam met meevallende cijfers, die later vandaag kort besproken worden op deze website.
Teradyne
De grote daler op weekbasis was Teradyne (halfgeleider-testssytemen en industriële automatisering), dat pas een half jaar in de Dividendportefeuille zit en sindsdien in koers verdubbelde in aanloop naar de jongste kwartaalcijfers. Die waren beter dan verwacht en ook de outlook werd gehandhaafd, mede vanwege de herstellende automarkt. De koers was in januari naar een all time high van ruim $140 gegaan, maar beleggers hadden waarschijnlijk een nog sterkere outlook verwacht. Teradyne was simpelweg ‘priced for perfection’ en er liep dan ook flink wat lucht uit de koers, met een daling van 16% op weekbasis (gisteren herstelde het aandeel weer flink in lijn met sectorgenoten). Later vandaag bespreek ik de cijfers van Teradyne wat uitgebreider.
Ook Roper Technologies zakte flink terug na kwartaalcijfers, met een omzet (+8% tot $1,51 mrd) in het jongste kwartaal die achterbleef bij de consensus. Voor 2021 rekent Roper op een aangepaste winst per aandeel van $14,35 tot $14,75. Dat is aan de onderkant van de verwachting van analisten: die rekenen gemiddeld op $14,63 voor 2021.
Het zijn in 2021 vooral de meer cyclische industrials die achterblijven, terwijl technologie weer eens de grootste plussen laat zien.
Het gemiddelde dividendrendement van de Dividendportefeuille is nu 1,9%. De komende weken verwacht ik meer duidelijkheid over het dividend van een aantal Europese aandelen die met jaarcijfers komen.
- Rendement 2021: +1,0%
- Rendement sinds start (6 september 2011): +261,1%