Updates

Aandelen Nederland

Unibail-Rodamco Westfield

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Apple

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Linde

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Nestlé

Advies
kopen
Aandelen Nederland

DSM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Fagron

Advies
kopen
Aandelen Nederland

NIBC

Advies
aanmelden
Aandelen Nederland

RELX

Advies
houden
Aandelen Nederland

Coca-Cola EurPartners

Advies
houden

Updates

Aandelen Nederland

Unibail-Rodamco Westfield

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Apple

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Linde

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Nestlé

Advies
kopen
Aandelen Nederland

DSM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Fagron

Advies
kopen
Aandelen Nederland

NIBC

Advies
aanmelden
Aandelen Nederland

RELX

Advies
houden
Aandelen Nederland

Coca-Cola EurPartners

Advies
houden
Opinie Froukje Wattel, 11 mrt 2017 07:38

Belegger van de Week: Danny Manning

0 0 Leestijd ongeveer

Manning (32) dient als officier bij de Koninklijke Landmacht. Hij raakte al jong geïnteresseerd in beleggen en doet dat met het oog op zijn verre toekomst.

Waarom bent u met beleggen begonnen?
‘Uit pure interesse heb ik tien jaar geleden een beleggingsaccount geopend. Ik had geen speciaal doel en wilde gewoon wat spelen op de beurs. Ik besteedde toen best veel tijd aan handelen. Een paar jaar geleden ben ik wat anders naar beleggen gaan kijken en heb ik een stip op de horizon gekozen: beleggen voor een mooi extraatje als ik op mijn zestigste met pensioen ga bij de Landmacht.’

Waarom bent u nu een actieve belegger?
‘Ik ben niet meer zo actief als in mijn beginjaren. Nu koop ik eens per maand – als mijn salaris gestort is – nieuwe fondsen. Daarnaast hebben we met onze beleggingsvereniging van vijf vrienden eens per kwartaal een bijeenkomst om onze portefeuille te bespreken. We zitten nu net in de kleine kinderen, dus we hebben niet heel veel tijd. Maar dat komt ooit wel weer misschien. Nu kiezen we 70% passief (indexbeleggen) en 30% actief in onze portefeuille.’

Wat was uw grootste succes?
‘Dan denk ik aan Nokia en BAM. Die laatste heb ik in 2013 gekocht voor minder dan €2, en nu staat hij op ruim €4. Een rendement van 100% in vier jaar tijd is niet slecht!’

Wat was uw grootste teleurstelling?
‘Drie jaar geleden hebben we met onze beleggingsclub Imtech gekocht. De koers was toen gehalveerd en het bloed liep door de straten. Dat leek ons het perfecte moment om in te stappen, want we dachten dat het bedrijf er wel weer bovenop zou komen. Helaas ging Imtech uiteindelijk failliet. Dat was voor ons de eerste keer dat we een koersdaling naar €0 hebben meegemaakt.’

Hoeveel tijd besteedt u aan uw beleggingen?
‘Ik kijk elke dag ’s morgens en ’s avonds even naar de beurs en besteed een paar uur per week aan het bijhouden van de administratie en de boekhouding van onze beleggersvereniging en het bijhouden van de portefeuille. Het is niet heel veel werk, want we hebben goede afspraken en beleggen veel in indexfondsen. We zien over dertig jaar wel weer hoe dat is afgelopen.’

Wat is uw strategie?
‘Ik beleg voor de lange termijn en koop elke maand consequent indexfondsen bij. Zowel privé als met onze vereniging. Met de 30% actieve beleggingen kopen we aandelen in sectoren die een slechte periode achter de rug hebben, zoals een paar jaar geleden Shell en BAM. En Imtech, maar dat was dus een foutje…’

Wat is uw grootste ergernis?
‘Ik erger me vooral aan beleggers die denken de beurs te kunnen verslaan. Ze zien gouden bergen en hebben een veel te positief beeld. Na twee jaar komen dan de verliezen. Die naïviteit bij nieuwe beleggers irriteert me. Sinds 2013 groeit die groep nieuwe beleggers flink, want het gaat goed op de beurs. Onze vereniging krijgt steeds meer mailtjes van mensen met vragen, of mensen die lid willen worden.’

Welke belegger bewondert u het meest?
‘Ik volg niet echt iemand in het bijzonder. We hebben met onze vriendenclub een eigen plan getrokken en daar houden we ons ook aan.’

Wat verwacht u de komende tijd van de beurs?
‘Ik denk eerlijk gezegd dat er nog wel een stijging in het vat zit, maar we gaan wel richting het einde van de opgaande cyclus. Als je kijkt naar het heersende sentiment en de koers-winstverhoudingen, dan valt meteen op dat de aandelen vrij duur zijn. Dit is dus niet een goed moment om te beginnen met beleggen.’

Welke tip heeft u voor andere beleggers?
‘Als je wilt instappen, doe dat dan gespreid en stop elke week of elke maand een bedrag in je beleggingen. Want als je in één keer een groot bedrag, zeg €20.000, belegt dan is het risico dat je over vier maanden alles kwijt bent te groot. Ook belangrijk: houd je hoofd koel en laat je niet door de waan van de dag op het verkeerde been zetten door opeens te kopen of verkopen. Zoals degenen die bij de Brexit opeens alles liquideerden. Nu, een half jaar later, blijkt die Brexit (wat de beurs betreft) eigenlijk een non-event. Net als de financiële crisis, die is eigenlijk ook al weer weggepoetst.’


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €14,50 per maand. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!