Updates

Aandelen Nederland

Besi

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Amazon

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

DSM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Aalberts

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Heijmans

Advies
kopen
Aandelen Nederland

SIF

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Alfen

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Siemens

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Allianz

Advies
houden
Aandelen Nederland

Aegon

Advies
houden
Aandelen Nederland

Euronext

Advies
kopen

Updates

Aandelen Nederland

Besi

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Amazon

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

DSM

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Aalberts

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Heijmans

Advies
kopen
Aandelen Nederland

SIF

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Alfen

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Siemens

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Allianz

Advies
houden
Aandelen Nederland

Aegon

Advies
houden
Aandelen Nederland

Euronext

Advies
kopen
Opinie Froukje Wattel, 15 jan 2016 12:12

Belegger van de week: Daniëlle Kazenbroot

0 0 Leestijd ongeveer

Daniëlle Kazenbroot (21) is student economie en bedrijfseconomie. Als voorzitter van een studentenbeleggingsgroep doet ze nu vast zoveel mogelijk beleggingskennis op voor later. Waarom bent u met beleggen begonnen? 'Op de middelbare school heb ik ooit meegedaan aan een beleggingsspel. Toen ik economie ging studeren bleef die interesse en ben ik lid geworden van B&R Beurs, een grote studentenbeleggingsvereniging waarin je in een groep van vijftien studenten samen belegt. Dat doen we nog niet met heel grote bedragen. We beleggen vooral om ervaring op te doen. Ouderejaars studenten geven regelmatig college over onderwerpen als opties en turbo's. Heel leerzaam dus, en zo'n beleggingsgroep is bovendien een heel gezellige vriendenclub. Ik ben dit jaar de voorzitter van de groep waar ik in zit.' Waarom bent u nu een actieve belegger? 'Ik vind het op dit moment belangrijk om samen met mijn beleggingsgroep zo veel mogelijk kennis en ervaring op te doen. Hiermee hoop ik later zelf te kunnen gaan beleggen en dan een mooi rendement te behalen. Dit is de perfecte manier om veel te leren.' Wat was uw grootste succes? 'Dat was Prospect Capital Corporation, een Amerikaans/Canadese investeringsmaatschappij die investeert in particuliere bedrijven die vaak zelf te klein zijn om aandelen uit te geven. Een van de ouderejaars uit mijn beleggingsgroep schreef hierover vorig jaar een voorstel, en na een stemming hebben we besloten te investeren. Dat pakte erg goed uit.' Wat was uw grootste teleurstelling? 'Daar zit ik nog middenin! Dit najaar zijn we short gegaan in Brent-olie. Omdat er al snel veel berichten kwamen dat de olieprijs op een historisch laag niveau stond, hebben we die positie tamelijk snel weer teruggekocht. Achteraf gezien heel erg jammer, als je ziet wat er nu allemaal met de olieprijs gebeurt. We hadden veel meer winst kunnen maken als we langer hadden gewacht met terugkopen.' Hoeveel tijd besteedt u aan beleggen? 'Meestal ben ik ongeveer een half uur per dag bezig om op de hoogte te blijven van alles wat ik moet weten voor mijn beleggingsgroep en onze portefeuille. Hiervoor gebruik ik vooral het internet en ik lees ik het FD. Daarnaast discussiëren we met onze groep via WhatsApp, wat handig is als er snel een besluit moet worden genomen. Ook vergader ik elke twee weken op de universiteit met mijn groep.' Wat is uw beleggingsstijl? 'Binnen onze vereniging wordt een competitie gehouden tussen de verschillende beleggingsgroepen. Het klassement is gebaseerd op de M2, een maatstaf die zowel rendement als risico meeneemt. Hierdoor richten we ons vooral op stabiele bedrijven met een niet al te hoog risico. Daarnaast voegen we ETF's toe voor een goede spreiding. Omdat de competitie slechts één collegejaar duurt, proberen we ook bedrijven te kiezen die op korte termijn het verschil kunnen maken.' Wat is uw grootste ergernis? 'Mensen die denken dat beleggen net zoiets is als gokken. Natuurlijk, je kunt niet in de toekomst van de beurs kijken. Maar je kunt bijvoorbeeld wel je risico verkleinen door een goede diversificatie. Dat is wel eens lastig om uit te leggen aan je omgeving.' Welke belegger bewondert u het meest? 'George Soros. Hij heeft een enorm goed inzicht in de werking van financiële markten en heeft forse winsten geboekt. Hij kijkt naar kuddegedrag en emotie in de beleggingswereld en weet precies wanneer hij moet corrigeren. Hij gaat hierbij, naast analyses, af op zijn eigen instinct. Uniek!' Wat verwacht u de komende tijd van de beurs? 'Ik verwacht dat die op korte termijn nog wel wat kan stijgen, zeker omdat sparen op dit moment zo weinig oplevert. Voor de langere termijn verwacht ik echter een nieuwe crash, al is die misschien minder dramatisch dan die van 2008.' Welke tip hebt u voor andere beleggers? 'Kies aandelen van bedrijven die je interessant vindt. Dat maakt het veel makkelijker om het nieuws over die bedrijven goed bij te houden, en het maakt beleggen daarbij veel leuker.' <

Daniëlle Kazenbroot (21) is student economie en bedrijfseconomie. Als voorzitter van een studentenbeleggingsgroep doet ze nu vast zoveel mogelijk beleggingskennis op voor later.

Waarom bent u met beleggen begonnen?
‘Op de middelbare school heb ik ooit meegedaan aan een beleggingsspel. Toen ik economie ging studeren bleef die interesse en ben ik lid geworden van B&R Beurs, een grote studentenbeleggingsvereniging waarin je in een groep van vijftien studenten samen belegt. Dat doen we nog niet met heel grote bedragen. We beleggen vooral om ervaring op te doen. Ouderejaars studenten geven regelmatig college over onderwerpen als opties en turbo’s. Heel leerzaam dus, en zo’n beleggingsgroep is bovendien een heel gezellige vriendenclub. Ik ben dit jaar de voorzitter van de groep waar ik in zit.’

Waarom bent u nu een actieve belegger?
‘Ik vind het op dit moment belangrijk om samen met mijn beleggingsgroep zo veel mogelijk kennis en ervaring op te doen. Hiermee hoop ik later zelf te kunnen gaan beleggen en dan een mooi rendement te behalen. Dit is de perfecte manier om veel te leren.’

Wat was uw grootste succes?
‘Dat was Prospect Capital Corporation, een Amerikaans/Canadese investeringsmaatschappij die investeert in particuliere bedrijven die vaak zelf te klein zijn om aandelen uit te geven. Een van de ouderejaars uit mijn beleggingsgroep schreef hierover vorig jaar een voorstel, en na een stemming hebben we besloten te investeren. Dat pakte erg goed uit.’

Wat was uw grootste teleurstelling?
‘Daar zit ik nog middenin! Dit najaar zijn we short gegaan in Brent-olie. Omdat er al snel veel berichten kwamen dat de olieprijs op een historisch laag niveau stond, hebben we die positie tamelijk snel weer teruggekocht. Achteraf gezien heel erg jammer, als je ziet wat er nu allemaal met de olieprijs gebeurt. We hadden veel meer winst kunnen maken als we langer hadden gewacht met terugkopen.’

Hoeveel tijd besteedt u aan beleggen?
‘Meestal ben ik ongeveer een half uur per dag bezig om op de hoogte te blijven van alles wat ik moet weten voor mijn beleggingsgroep en onze portefeuille. Hiervoor gebruik ik vooral het internet en ik lees ik het FD. Daarnaast discussiëren we met onze groep via WhatsApp, wat handig is als er snel een besluit moet worden genomen. Ook vergader ik elke twee weken op de universiteit met mijn groep.’

Wat is uw beleggingsstijl?
‘Binnen onze vereniging wordt een competitie gehouden tussen de verschillende beleggingsgroepen. Het klassement is gebaseerd op de M2, een maatstaf die zowel rendement als risico meeneemt. Hierdoor richten we ons vooral op stabiele bedrijven met een niet al te hoog risico. Daarnaast voegen we ETF’s toe voor een goede spreiding. Omdat de competitie slechts één collegejaar duurt, proberen we ook bedrijven te kiezen die op korte termijn het verschil kunnen maken.’

Wat is uw grootste ergernis?
‘Mensen die denken dat beleggen net zoiets is als gokken. Natuurlijk, je kunt niet in de toekomst van de beurs kijken. Maar je kunt bijvoorbeeld wel je risico verkleinen door een goede diversificatie. Dat is wel eens lastig om uit te leggen aan je omgeving.’

Welke belegger bewondert u het meest?
‘George Soros. Hij heeft een enorm goed inzicht in de werking van financiële markten en heeft forse winsten geboekt. Hij kijkt naar kuddegedrag en emotie in de beleggingswereld en weet precies wanneer hij moet corrigeren. Hij gaat hierbij, naast analyses, af op zijn eigen instinct. Uniek!’

Wat verwacht u de komende tijd van de beurs?
‘Ik verwacht dat die op korte termijn nog wel wat kan stijgen, zeker omdat sparen op dit moment zo weinig oplevert. Voor de langere termijn verwacht ik echter een nieuwe crash, al is die misschien minder dramatisch dan die van 2008.’

Welke tip hebt u voor andere beleggers?
‘Kies aandelen van bedrijven die je interessant vindt. Dat maakt het veel makkelijker om het nieuws over die bedrijven goed bij te houden, en het maakt beleggen daarbij veel leuker.’ <

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €10,75 per maand. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!
Meer uitleg over inloggen? Lees de FAQ