Beleggers Belangen Live

Edelmetalen en technologie-aandelen denderen door 

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

In onze voorbeeldportefeuilles zijn het de edelmetalen en technologie-aandelen die door denderden. De afgelopen week kende echter ook een aantal flinke dalers.

In de Pensioenportefeuille boekten de goudpositie en het aandelensegment winst en het obligatiesegment verlies. In de ETF-portefeuille was de grootste winst voor de zilver-ETF en legde de goud-ETF beslag op de tweede plaats. Een van de mogelijke redenen voor de verdere opmars van edelmetalen is dat de Fed vorige week meldde dat het inflatie-doel niet langer 2% per jaar bedraagt, maar gemiddeld 2% over een langere periode. De markt heeft dit opgevat als een teken dat er meer steunmaatregelen komen om de inflatie ruim boven de 2% te krijgen, en dat is doorgaans gunstig voor edelmetalen.

Een nieuw normaal?

Bij de technologie-aandelen sprong in de Defensieve portefeuille Microsoft het meest in het oog. Het aandeel bereikte voor de zoveelste keer in 2020 een nieuwe recordstand. Vorige week namen de beheerders winst op Apple en volgens Karel Mercx is Microsoft mogelijk de volgende kandidaat om uit de portefeuille te worden verwijderd.

In de Offensieve portefeuille waren zoals bijna wekelijks Amazon, Microsoft, Netflix en Splunk de grote stijgers. Er was echter ook een flink aantal dalers, zoals Just Eat Takeaway, HelloFresh, ASML en ASMI. Een flinke stijger (Corbion met +10,9%) en twee flinke dalers (Altice Europe met -8,0% en OCI met -7,1%) kleurden ook de Portefeuille NL.

Dalers

In de Hoogdividendportefeuille leverde Pfizer 3,0% in op het nieuws dat S&P het aandeel uit de Dow Jones verwijdert. De grootste daler was met -7,0% Orange nadat Morgan Stanley het koersdoel had verlaagd naar €11. Het telecombedrijf is met -29% een van de grootste dalers in 2020.

In de Dividendportefeuille was na winstnemingen Tecan (-5,5%) de grootste daler. In navolging van Beleggers Belangen verlaagde ook Berenberg het advies voor het Zwitserse life-sciencesbedrijf van ‘kopen’ naar ‘houden’ vanwege de hard opgelopen waardering.

Corona

Uitblinker was Abbott Laboratories, nadat het medische-technologiebedrijf een overeenkomst met de Amerikaanse overheid had gesloten voor de aanschaf van een eerste hoeveelheid coronatests voor $750 mln. Credit Suisse verhoogde het koersdoel naar $136.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert