Beleggers Belangen Live

Adviezenoverzicht | Loodzware beleggingsmogelijkheden

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

Defensie-aandelen, autobouwers, Apple en Prosus zijn de loodzware beleggingsmogelijkheden waarover wij u deze week adviseren in ons adviezenoverzicht. Met uitzondering van de defensie-aandelen beleven al deze fondsen een mindere periode.
De voortdurende oorlog in Oekraïne en andere geopolitieke spanningen leiden tot al maar stijgende defensie-uitgaven. Europese defensieconcerns profiteren daar nog steeds sterker van dan hun Amerikaanse concurrenten.

De koersdaling van sportwinkelketen Dick’s Sporting Goods levert een mooie kans op voor de wat meer speculatief ingestelde belegger gezien de sterke balans en lage waardering en vooral het dividend.

Aandelen Nederland


Prosus | Onverwacht vertrek topman
Ceo Bob van Dijk stapt per direct op bij technologie-investeerder Prosus. Aan zijn opvolger de taak om de hoge korting van het aandeel verder terug te brengen.

Advieswijziging | Enorme koersval Ebusco
Sinds het winstalarm over de eerste jaarhelft, afgegeven op 27 juli, heeft de koers van Ebusco dik 35% prijsgegeven. Hoe staat het bedrijf er nu voor?

NN Group | Dividendmotor raakt op stoom
De sterke operationele prestaties verhullen dat de focus bij NN Group wat minder scherp is dan bij Nederlandse branchegenoten. De hoge organische kapitaalaanwas legt een stevige bodem onder het aantrekkelijke dividend.

Exor | Investeringsfonds zet kas aan het werk
Investeringsfonds Exor boekt een mooie waardestijging en gaat eigen aandelen inkopen. De portefeuille heeft nieuwe impulsen nodig.

Aandelen Internationaal


Duitse autobouwers | Beleggers somber over concurrentie
Goedkope Chinese stekkerauto’s dreigen de Europese automarkt te overspoelen, terwijl er een overaanbod aan de horizon gloort. Wat zijn de gevolgen voor de Volkswagen en Mercedes-Benz?

Apple | Verleiding verliest aan glans
Apple is niet langer het groeibedrijf dat het ooit was maar beschikt nog over tal van andere kwaliteiten zoals een sterke merknaam, een dominante marktpositie en een ijzersterke balans. Maar is dit ook voldoende om beleggers te verleiden?

Lezersvragen


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert