De Dividendportefeuille kende een prima week waarin het rendement voor 2023 opliep naar 5,6%. Al het ontvangen dividend uit het eerste kwartaal werd herbelegd en de week kende een grote uitblinker.
In een sterke week werd er, ondanks een negatief wisselkoerseffect met onder meer een dalende dollar ten opzichte van de euro, per saldo een flinke winst geboekt met een portefeuillewaarde die in een week tijd steeg van €415.380 naar €425.618. Daarmee ligt de hoogste jaarstand van 2023 van medio februari voor het grijpen.
Met een winst van 5,6% dit jaar tot dusver komt het totaalrendement sinds de start in 2011 nu uit op +325,6%. Tegen de slotkoersen van vrijdag 31 maart werd het in het eerste kwartaal ontvangen dividend volledig herbelegd, wat resulteerde in een totale aankoop van €1341 voor de Dividendportefeuille.
Herbeleggen
Groot voordeel van het herbeleggen is dat de positie in de aandelen die het dividend uitkeerden elke keer groter wordt. Ditmaal werden er nieuwe aandelen bijgekocht voor alle 26 Amerikaanse aandelen uit de portefeuille, die in het volgende kwartaal gelijk weer een hogere dividendopbrengst opleveren dankzij de extra aandelen. Dat is nog exclusief de jaarlijkse dividendverhogingen. Het jaarlijkse dividendinkomen verschilt per positie en is uiteraard afhankelijk van enerzijds het gewicht van het aandeel in de portefeuille en anderzijds de hoogte van het dividendrendement.
Van de Amerikaanse aandelen is Bristol-Myers Squibb momenteel goed voor het hoogste jaarlijkse dividendinkomen met $475. Ook Broadcom en PepsiCo, twee aandelen met een relatief hoog dividendrendement en een bovengemiddelde weging, zijn belangrijk voor het jaarlijkse dividendinkomen. Na de recente herbeleggingsronde zijn de Amerikaanse aandelen bij elkaar goed voor een dividend van $5481 op jaarbasis. Dit bedrag loopt door het jaar heen steeds verder op door dividendverhogingen en herbeleggen.
In Europa waren er twee dividenden in het eerste kwartaal met als laatste het Zwitserse Sika, dat eind maart ex-dividend noteerde. Voor Sika is dat gelijk het allereerste dividend wat inmiddels is herbelegd en zodoende een grotere positie oplevert na de oorsponkelijke aankoop van 18,8 aandelen (op papier) in december vorig jaar. Het echte vuurwerk in Europa volgt de komende weken en maanden als nagenoeg alle Europese aandelen ex-dividend gaan. Dat zal aan het einde van het tweede kwartaal voor de belangrijkste herbeleggingsronde van het jaar zorgen.
PPG Industries blinkt uit
De met afstand grootste uitschieter op weekbasis was PPG Industries met ruim 11% koerswinst na een outlookverhoging voor het eerste kwartaal. Het Amerikaanse verfbedrijf verwacht nu een aangepaste winst per aandeel van $1,52-1,58 wat ver boven de analistenconsensus van $1,18 per aandeel ligt. Vooral de vraag vanuit de auto- en luchtvaartsector is zeer sterk en ook de eerder door lockdowns geraakte Chinese markt toont herstel. Op 20 april komt PPG, dat een hoogste jaarkoers van $140 bereikte, met de cijfers over het eerste kwartaal.
Ook SEB en semiconductoraandelen KLA Corp en Microchip boekten winsten van 7 tot 8% op weekbasis. Grootste stijgers in 2023 zijn nu Monolithic Power Systems, SEB, Lifco, L’Oréal en LVMH. Grootste daler is Johnson & Johnson.