Beleggers Belangen Live

Waarom A-aandelen uit China een waardevolle diversificatie bieden

Christian Slagter-Koster

Dit jaar wordt het gewicht van A-aandelen uit China in de MSCI in drie stappen verhoogd: in mei, augustus en november. De toetreding kan worden gezien als een groot succes, omdat de Chinese aandelenmarkt gigantisch is, met 3500 beursgenoteerde bedrijven die samen $8,5 bln aan waarde vertegenwoordigen.

Afgelopen jaar werden beleggers gebombardeerd met negatief nieuws zoals een vertragende economische groei in China, toenemende faillissementen en Amerikaanse importtarieven. Volgens Aberdeen Standard Investments (ASI) zijn er echter voldoende redenen om positief te zijn over de Chinese aandelenmarkt. Zo ligt de Chinese economische groei nog altijd boven de 6% en de gemiddelde verwachting voor de bedrijfswinsten van Chinese A-aandelen in 2019 op 15%.

H-aandelen

ASI stelt dat sommige beleggers al blootgesteld worden aan China via de meer toegankelijke H-aandelen, die grotendeels genoteerd staan in Hong Kong. De vermogensbeheerder wijst erop dat er slechts 256 H-aandelen zijn, tegenover 3500 A-aandelen. Daarnaast is de A-aandelenmarkt diverser en leunt deze minder op zwaargewichten als Tencent en Alibaba.

Luxegoederen

ASI ziet de meeste kansen voor consument-georiënteerde aandelen. De Chinese middenklasse neemt namelijk toe, waarin 380 miljoen millennials meer verdienen dan hun ouders en dit vooral uitgeven aan luxegoederen, reizen en gezondheidszorg. Verder wijst ASI erop dat A-aandelen veel minder gecorreleerd zijn met de wereldeconomie en daardoor minder geraakt worden door externe factoren.

Vijf jaar

ASI verwacht dat Chinese A-aandelen binnen vijf jaar goed zijn voor 20% van de op grote schaal gevolgde MSCI index. Blootstelling aan deze Chinese aandelen kan daardoor een waardevolle diversificatie zijn in een globale beleggingsportefeuille.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert