Beleggers Belangen Live

Bayer wil oplossing voor de glyfosaat-zaak

Milan, Italy - August 10, 2017: Bayer logo on the website homepage.
Michiel Pekelharing

Het inhuren van een bekende advocaat wijst erop dat Bayer [actuele-koers issueid=”480011639″] vaart wil maken met het vinden van een oplossing voor de glyfosaat-zaak.

Bayer heeft advocaat John Beisner ingehuurd als adviseur in de glyfosaat-rechtszaken. Beisner was eerder betrokken bij vergelijkbare, grote zaken van Johnson & Johnson en Merck. Sinds augustus verloor de onderneming drie zaken, met boetes en schadevergoedingen van ruim $2 mrd als gevolg.

Oplossing glyfosaat-zaak

Het inzetten van Beisner wijst erop dat de onderneming snel een oplossing wil vinden voor het juridische hoofdpijndossier. Eerdere zaken van Beisner mondden na jarenlange procedures uit in een miljardenschikking. Bij Bayer gaat dit naar verwachting ook gebeuren. De onderneming wil niets liever dan de juridische onzekerheid wegnemen, maar het onderhandelen over een schikking kost veel tijd.

Steun durfinvesteerder

Daarbij weet het bedrijf zich overigens wel gesteund door invloedrijke beleggers. Durfinvesteerder Elliott Management heeft voor ruim €1 mrd een belang van meer dan 2% in het Duitse concern genomen. Het signaal dat Bayer actiever op zoek gaat naar een oplossing voor glyfosaat-zaak, is aanleiding om het koopadvies te herhalen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert