Beleggers Belangen Live

ING | Sectorfavoriet kan weer dividend gaan uitdelen

Michiel Pekelharing

ING heeft 2020 goed afgesloten en gaat weer dividend uitkeren. Het koopadvies voor deze sectorfavoriet blijft dan ook in stand. 

In het vierde kwartaal is de nettowinst van ING met 17% gedaald naar €727 mln. Die daling was deels het gevolg van lagere baten (-6% naar €4,2 mrd) als gevolg van het uitdagende renteklimaat. Aan de andere kant liepen de kosten (+9% naar €2,9 mrd) juist op door toenemende regeldruk.

Flinke meevallers

De daling van de netto rentemarge (van 157 naar 141 basispunten) en de toevoeging aan de stroppenpot (-51% naar €208 mln) waren echter flinke meevallers. ING betaalt voorlopig een dividend uit van €0,12. Daar komt nog meer bij als er na 30 september groen licht komt van de ECB. De goede cijfers en het vooruitzicht van een dividendinhaalslag zijn aanleiding om het koopadvies voor sectorfavoriet ING te herhalen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert