Beleggers Belangen Live

Signify voldoet niet aan eigen verwachtingen

Signify weet ondanks omzet- en winststagnatie de harten van beleggers te stelen, want de koers van het aandeel stijgt. Reden genoeg om de ontwikkeling van het bedrijf te analyseren en ons advies tegen het licht te houden.

Er is iets vreemds aan de hand met Signify, de voormalige verlichtingstak van Philips. Hoewel het bedrijf er niet in slaagt om eerder uitgesproken verwachtingen waar te maken, stijgt toch de koers van het aandeel.

Zo sprak de onderneming bij de halfjaarcijfers de verwachting uit dat de autonome omzetgroei bij de kerndivisies LED, Professional en Home, in 2019 2 tot 5% zou bedragen. Bij de jaarcijfers kwam er echter een omzetdaling van 0,3% uit de bus als gevolg van een terugval bij Professional. Signify werd nog enigszins gered door de consumentenmarkt, want zowel de LED- als Home-divisie kende een mooie autonome groei.

De autonome jaaromzet liep met 4,6% terug. Dat komt doordat Signify ook nog gloeilampen verkoopt, een markt die snel krimpt. De totale gerapporteerde omzet daalde ondanks enkele acquisities met 1,8%, naar €6,2 mrd. 80% van de omzet is nu niet aan gloeilampen gerelateerd.

Resultaat en advies voor Signify

Ook bij het aangepaste operationeel resultaat (ebita zonder bijzondere posten) deed het bedrijf een stap terug. Bij de derdekwartaalcijfers werd de verwachting voor die ebitamarge verlaagd van 11-13% naar 10,3-10,6%. Het werd uiteindelijk 10,4%, een stijging van 0,3 procentpunt.

Aan deze stijging droeg Home het meeste bij, met een toename van -8,1%  in 2018 naar 3,8% in 2019. De nettowinst van Signify steeg van €261 mln naar €267 mln en het dividend van €1,30 per aandeel naar €1,35. De vrije kasstroom groeide stevig, waardoor schuldaflossing makkelijk wordt.

Voor 2020 verwacht Signify opnieuw een hogere aangepaste ebitamarge. Ik ga er echter van uit dat de autonome omzetgroei uiterst beperkt blijft en de winstgroei derhalve gering is. De verwachte overname van Cooper Lighting Solutions zal in 2020 beide grootheden wel positief beïnvloeden. De toekomstige omzet- en winstverwachtingen door de nieuwe LED- en digitale applicaties blijven beleggers bovendien aanspreken. Bij een k/w van 10,1 handhaaf ik daarom het houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert