Beleggers Belangen Live

Zwaar half jaar, maar we houden vertrouwen

Mijn tips kenden een zwaar halfjaar. De oorzaken varieerden. Het onzekere beleggingsklimaat speelt ongetwijfeld een belangrijke rol. Ik verwacht niet dat die onzekerheid op korte termijn gaat verminderen en ik ben dus voor de rest van het jaar voor aandelen vrij pessimistisch. Criterium voor mijn tips is daarom of hun koers ten onrechte is gedaald of ten onrechte weinig is gestegen en of zij dus binnen het slechte aandelenbeleggingsklimaat alsnog kunnen stijgen. Ik denk dat dit voor alledrie mijn tips het geval is. Daarbij bestaat wel enig onzekerheid ten aanzien van Walt Disney.

Walt Disney (30 juni: $97,82)
De koersdaling van Walt Disney dateert van het eerste kwartaal toen de zorgen het grootst waren over tv-kijkers die hun abonnement opzeggen en via internet gaan kijken en daarbij video-on-demand prefereren. De cijfers die het bedrijf presenteert zijn echter nog steeds goed te noemen, met een groei van de nettowinst per aandeel van meer dan 10%. Toch is de mediadivisie (netwerken en tv-zenders) wel een zorgenkind. Zo groeide de omzet er over het tweede kwartaal niet; het operationeel resultaat deed dat wel. De attractieparken en speelfilmdivisies deden het echter uitstekend. Bij Consumentenproducten werd afscheid genomen van de computerspellen. Als we abstraheren naar de eenmalige afschrijving van $147 mln steeg de nettowinst per aandeel inderdaad met 10%. De analisten hadden echter een wel erg hoge 15% verwacht en dat verklaart de magere koersstijging van het tweede kwartaal. Gezien de winstgroeiverwachting van 10% en de k/w van 16,9 blijf ik toch bij mijn koopadvies.

Beter Bed (30 juni: €19,75)
Beter Bed presteert in 2016 qua aandelenkoers slecht. Aan de bedrijfscijfers ligt het niet. In de meeste landen waarin Beter Bed verkoopt, gaat het goed. Bij de laatste kwartaalcijfers vielen Duitsland, de grootste markt, en Zwitserland echter tegen. Dat maakt beleggers terughoudend. Inmiddels is er uitbreiding van activiteiten naar Zweden en het VK aangekondigd en is beloofd dat de achterstanden in Duitsland en Zwitserland (in beide deels het gevolg van een verschuiving van koopdagen) worden ingelopen en dat er groei blijft. Bij een k/w van 15,7 en een verwachte voortzetting van een hoge winststijging (ruim 20%) handhaaf ik mijn tip. Ik verwacht koersherstel.

Pandora (30 juni: DKK907,00)
De Deense juwelenmaker zet de nu al enige tijd opgebouwde traditie van verhoging van de winstverwachtingen voort; de omzetverwachting is opnieuw verhoogd en de operationele marge zal ook hoger uitvallen. Er zit desondanks een vertraging ingebouwd van de omzetstijging, door de zwakkere economische groei. Bij een k/w van 17,2 een een winstgroeiverwachting van ruim 20% blijft dit een goede tip.

Lees ook: Vers bloed voor het tiplijstje

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert