Beleggers Belangen Live

Hoogdividendportefeuille: verzekeraars, olie en industrie onder druk

Menno van Hoven

De Hoogdividendportefeuille van Beleggers Belangen deed een stap terug met een rendement van inmiddels 8,3% dit jaar. De grootste verliezen waren voor industrie, financials en energy.

Van de 20 aandelen leverden er 13 op weekbasis in, met de grootste verliezen voor de sectoren Industrie, Financials en Energy. Grootste daler was de verzekeraar NN Group, die in lijn met sectorgenoten 7% kwijtspeelde. Op 31 mei gaat NN ex-dividend.

Verlies na grote koerswinst

Ook verzekeraar Münchener Rück leverde 4,1% in. Dat verlies volgt overigens wel op een enorme koerswinst in de voorliggende periode. Verder drukten BAE Systems (-6%), Randstad (-5,3%) en oliemajor Total (-4,6%) op weekbasis het rendement. Grootste stijger was ook hier Realty Income (zie ook de Dividendportefeuille), dat in 2019 goed is voor +16,2%.

  • Rendement 2019: +8,3%
  • Rendement sinds start: +4,3%

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert