Beleggers Belangen Live

Defensieve portefeuille: Microsoft & Apple

Karel Mercx
Karel Mercx Expert

Het Amerikaanse Microsoft zette deze week met $134,24 een nieuwe all time high neer. Afgelopen jaar heeft Microsoft de Defensieve portefeuille een rendement opgeleverd van 38,9%, en sinds de start van de portefeuille in 2010 zelfs 536,4%.

Gedurende deze hele periode heeft de techreus het dividend sterk verhoogd, de afgelopen vijf jaar met zelfs 11,0% per jaar. De marge is met 44,2% de hoogste van de afgelopen tien jaar. Microsoft is met een beurswaarde van $1016 mrd het grootste beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Wij denken dat met de opkomst van kunstmatige intelligentie Microsoft nog veel groter gaat worden.

Het afgelopen jaar zijn beleggers bang geworden dat de Chinese overheid Apple mogelijk de handelsoorlog zal intrekken. Apple meldde echter afgelopen week dat het China niet nodig heeft om iPhones te maken. Mocht het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten escaleren, dan heeft Apple een plan om buiten China te fabriceren. China is wel na de VS de belangrijkste markt voor Apple. Het zou een klap zijn als Chinezen geen iPhones meer konden kopen. Dankzij het back up-plan liep de aandelenkoers van Apple afgelopen week op van $170,27 naar $195,62, waardoor de jaarwinst is uitgekomen op 24,0%.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Karel Mercx

Karel Mercx

Expert

Karel Mercx (1981) is sinds 2015 beleggingsspecialist bij Beleggers Belangen. Eerder werkte hij al tussen 2007 en 2013 als redacteur voor Beleggers Belangen en was hij daarna actief als beleggingsspecialist bij broker Lynx. Karel is een bekend gezicht in de beleggingswereld: hij won in 2013 het grootste onlinebeleggersdebat van Nederland, werd in 2014 verkozen tot beurstwitteraar van het jaar en was in 2015 beleggingsspecialist bij het RTLZ-beursspel. Zijn aandacht binnen Beleggers Belangen gaat uit naar technologie, edelmetalen, oliebedrijven, cryptocurrencies, opkomende landen, financiële dienstverlening, grondstoffen en alternatieve beleggingen.

Meer artikelen van deze expert