Beleggers Belangen Live

Wat is een goed alternatief voor de SPDR S&P Biotech ETF?

Michiel Pekelharing

De SPDR S&P Biotech ETF die in Beleggers Belangen nr. 41 werd getipt, is als gevolg van gewijzigde ETF-wetgeving niet verhandelbaar bij veel banken en brokers.

Er zijn weliswaar verschillende Europese biotech-ETF’s, maar die komen niet of nauwelijks voor in het beleggingsassortiment van de grootbanken. Het is dan ook het overwegen waard om als alternatief voor het Pictet Biotech Fonds te kiezen. Hierin kan wel belegd worden via ABN Amro, ING, Rabobank en brokers.

Focus op oncologie, Alzheimer en Parkinson

Een voordeel van dit fonds is dat het een betere mix biedt van grote biotechreuzen en kleinere, veelbelovende bedrijven dan bij een marktgewogen ETF bestaat. De beheerders leggen de nadruk op marktsegmenten waarin grote doorbraken worden verwacht, zoals oncologie en ziektes zoals Alzheimer en Parkinson.

Een nadeel van het fonds zijn de lopende kosten van 1,2%, die beduidend hoger liggen dan de circa 0,4% die gebruikelijk is bij ETF’s. Ondanks een gemiddeld rendement van ruim 15% over de afgelopen acht jaar, blijft het fonds door deze kosten net achter bij de MSCI Biotech Index.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert