Naar geen ander bedrijf wordt in het nu aflopende cijferseizoen meer gekeken dan naar Nvidia, dat vanavond de kwartaalcijfers publiceert.
De reden laat zich raden: Nvidia is hét aandeel dat de afgelopen negen maanden profiteerde van de hype rondom Artificial Intelligence (AI). Het bedrijf ontwerpt de chips waarop veel AI-modellen draaien en de koers is sinds de introductie van het populaire ChatGPT op 30 november met zo’n 180% gestegen.
Beleggers zijn vooral benieuwd of Nvidia vanavond, net als drie maanden geleden, kan verrassen met een bijzonder hoge omzet- en winstverwachting voor het lopende boekjaar. Na de publicatie van het Nvidia-rapport over het eerste kwartaal eind mei, steeg het aandeel op Wall Street met ongeveer 25%. Ook veel andere aandelen in de chipsector stegen met 5% of meer. Dat komt omdat er veel bedrijven zijn die weer profiteren van het succes van Nvidia, zoals ASML en ASMI.
De beurskoers van ASMI liep de afgelopen negen maanden in het kielzog van Nvidia met zo’n 70% op en datzelfde gold voor Besi. En om u nog meer een indruk te geven van de koersimpact die AI sinds het najaar heeft gehad: Adobe en Broadcom zijn nog twee aandelen waarvan de koers de afgelopen negen maanden met zo’n 50% is gestegen. In beide gevallen voedden de AI-toepassingen die deze bedrijven op de markt brengen de fantasie van beleggers.
Het gevaar van de AI-hype
In de AI-hype schuilt uiteraard ook een gevaar, namelijk excessieve waarderingen voor aandelen die de afgelopen maanden van de doorbraak van kunstmatige intelligentie hebben geprofiteerd. Een pijnlijk voorbeeld van wat er kan gebeuren als hooggespannen verwachtingen niet worden waargemaakt, is de fintechsector. De groeifantasieën die beleggers hierover de afgelopen jaren hadden, zijn sinds medio 2021 keihard afgestraft.
Maar hoe de AI-hype ook zal verlopen, of een aandeel koopwaardig is of niet zal van geval tot geval moeten worden beoordeeld. Zo vinden wij de Nederlandse chippers ASML, ASMI en Besi nog steeds koopwaardig, blijft Broadcom onderdeel van onze Dividendportefeuille en is ook onze kooptip op Adobe van begin dit jaar nog steeds van kracht. Onze visie op de cijfers van Nvidia van vanavond, kunt u donderdag van ons verwachten.