Beleggers Belangen Live

Beurzen Vandaag: overname door Takeaway en cijfers van Heineken

In Beurzen Vandaag: een grote overname voor Takeaway.com, de halfjaarcijfers van Heineken en een verlies voor Sanofi. 

NEDERLAND

De AEX-index stond na een half uur handel in de nieuwe week op 579 punten, een verlies van 0,1%.

Heineken[actuele-koers issueid=”11770″] heeft de cijfers over het eerste halfjaar vanmorgen gepubliceerd. De omzet is met 5,6% gestegen. De winst was ondanks de hogere omzet iets lager: -1,2%. Het aandeel opende vanochtend lager.

Midden in vakantietijd is er wel nog tijd voor een grote overname door een Nederlands bedrijf. Takeaway.com[actuele-koers issueid=”1028″] neemt de Britse concurrent Just Eat over. Takeaway.com betaalt in eigen aandelen ter waarde van €5,6 mrd. Aandeelhouders van Just Eat krijgen voor elk aandeel 0,09744 aandelen Takeaway. Het hoofdkantoor moet in Amsterdam komen, en de beursnotering in Amsterdam blijft ook gewoon bestaan. Het aandeel Just Eat opende vanochtend boven de biedingsprijs van 731 pence. Er zijn dus beleggers die een hoger bod verwachten.

Ook Aalberts[actuele-koers issueid=”11797″] doet een overname, maar deze transactie is van kleinere aard: het bedrijf neemt Applied Process over. Een overnamesom is niet genoemd. Applied Process heeft een omzet van $26 mln per jaar.

Grootste stijgers AEX/AMX om 09:30 uur:

Grootste dalers AEX/AMX om 09:30 uur:

EUROPA

De Eurostoxx50-index stond om half tien op 3524 punten, en levert daarmee 0,1% in.

Sanofi heeft in het tweede kwartaal een verlies geleden van €87 mln. De medicijnmaker heeft een afboeking gedaan op Eloctate, een middel tegen hemofilie. De omzet van Sanofi steeg wel, en het bedrijf heeft de verwachting voor de aangepaste winst voor het hele jaar verhoogd naar 5%.

Grootste stijgers Eurostoxx50 om 09:30 uur:

Grootste dalers Eurostoxx50 om 09:30 uur:

  • LVMH -2,1%
  • Kering -1,3%
  • Vivendi -1,1%

VERENIGDE STATEN

De Dow Jones index sloot vrijdag af met een bescheiden winst van 0,2%. De Amerikaanse beurs zal deze dagen vooral in het teken staan van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdagavond bekend wordt gemaakt. Beleggers rekenen op een renteverlaging.

Grootste stijgers Dow Jones:

  • Coca-Cola +2,1%
  • Procter & Gamble +1,7%
  • UnitedHealth +1,7%

Grootste dalers Dow Jones:

  • 3M -2,3%
  • Chevron -1,5%
  • Caterpillar -1,3%

GRAFIEK VAN DE DAG

Aandelen van bedrijven in de chipsector vallen sinds begin vorig jaar in de categorie ‘Jantje huilt, Jantje lacht’. Soms zijn beleggers en analisten negatief en zien ze meer ellende, waardoor de koersen hard onderuit gaan. Dat sentiment kan echter zo omslaan naar positiviteit en optimisme, en dan vliegen de aandelen in deze sector weer omhoog. De laatste weken heeft Jantje tranen in zijn ogen van het lachen. De Philadelphia Semiconductor Index, een belangrijke graadmeter, heeft vorige week een nieuwe recordstand bereikt. Per saldo lijkt het allemaal goed te komen met deze aandelen, maar de sterke schommelingen maken het wel een zenuwslopende rit.

AGENDA

Maandag 29 juli:

22:00 NXP Semiconductors, tweede kwartaalcijfers

Dinsdag 30 juli:

07:00 Bayer, tweedekwartaalcijfers

07:00 Lufthansa, tweedekwartaalcijfers

08:00 BP, tweedekwartaalcijfers

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert