Beleggers Belangen Live

Onderzoeksmeevaller voor Pharming

Michiel Pekelharing

Biotechbedrijf Pharming maakte woensdagmorgen gunstige resultaten bekend van een studie met Ruconest als middel tegen nierfalen. Een onderzoeksmeevaller voor Pharming.

Bij patiënten die het medicijn kregen toegediend, waren er na een stentbehandeling beduidend minder aanwijzingen van acuut nierfalen. Momenteel mag het medicijn alleen ingezet worden tegen aanvallen van de huidziekte HAE.

Breder inzetten

De gunstige onderzoeksresultaten vormen een nieuwe stap in de strategie van de onderneming om Ruconest breder in te zetten. Binnenkort komen ook resultaten naar buiten van andere onderzoeken, onder meer tegen zwangerschapsvergiftiging. De beurskoers veerde na het nieuws met bijna 10% op en het houdadvies blijft van kracht.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert