Beleggers Belangen Live

Novartis doet dure aankoop

Backlit white pills - Opioid and prescription medication addiction epidemic or crisis - concept
Stephen Hendriks

Novartis wil voor $9,7 mrd het Amerikaanse The Medicines Company overnemen. Met de overname komt het medicijn Inclisiran in handen van de Zwitserse farmaceut.

Inclisiran is een medicijn dat een genetische afwijking herstelt die tot een toename van slecht cholesterol leidt.

Overtuigende resultaten

Overnames van bedrijven met dergelijk innovatieve middelen passen goed in de strategie van Novartis. Inclisiran heeft overtuigende testresultaten laten zien. Dit en komend kwartaal wordt er echter pas goedkeuring voor het middel in de VS en Europa aangevraagd. Het omzetpotentieel is ook niet helemaal duidelijk. Credit Suisse heeft bijvoorbeeld een bandbreedte voor de piekomzet van Inclisiran $2,5-3,5 mrd.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert