Beleggers Belangen Live

Groei Facebook neemt af

De groei van Facebook neemt af. Aanpassingen aan het aanbod jagen adverteerders weg.

Facebook-aandeelhouders zullen moeten wennen aan lagere groeipercentages. De groei in het derde kwartaal was met 32,9% nog behoorlijk ten opzichte van een jaar geleden. Maar het tempo ligt een stuk lager dan in het tweede kwartaal. En er komt meer groeivertraging aan.

Videoberichten

Facebook wil onder andere investeren in (video)berichten die na een korte tijd weer verdwijnen, anders dan de gebruikelijke berichten op de tijdlijn. Dat zal waarschijnlijk ongunstig zijn voor de advertentie-inkomsten. Vanwege deze vooruitzichten verlaag ik de wpa-taxatie voor 2018 naar $7,20 (van 7,60) en voor 2019 naar $7,60 (van 8,10). De k/w is daarmee rond de 20. Het advies blijft ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert