Beleggers Belangen Live

Advieswijziging Aegon | Dividendverrassing blijft uit bij verzekeraar

Michiel Pekelharing

De operationele kapitaalgeneratie van Aegon is in het tweede halfjaar met 16% toegenomen tot €660 mln.

Dit is iets hoger dan verwacht, maar de extra ruimte wordt niet gebruikt om het dividend op te schroeven tot boven de €0,30 (5,6% rendement) die al in het vooruitzicht was gesteld.

Lees ook Verzekeraars | NN Group maakt meer indruk dan ASR

Weinig koersbeweging

Aegon streeft ernaar om dit bedrag te laten groeien tot €0,40 over 2025. De uitbouw op de Amerikaanse pensioenmarkt kost tijd en na de cijferpresentatie zijn er voorlopig weinig ontwikkelingen die de koers in beweging kunnen zetten.

Advies aandeel Aegon naar ‘houden’

In combinatie met een dividendrendement dat lager ligt dan bij branchegenoten, geeft dit de doorslag om het advies voor het aandeel Aegon ondanks de goede vooruitzichten op langere termijn neerwaarts bij te stellen naar ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert