Beleggers Belangen Live

Vopak ziet resultaten kelderen: wat gaat er fout?

Het aandeel van tankopslagbedrijf Vopak verloor deze week twee dagen op rij 6 à 7% in reactie op tegenvallende resultaten, en zakte zo tot onder €40. Wat verklaart die terugval?

Allereerst waren de cijfers van Vopak in het vierde kwartaal onder de verwachtingen. Dat kwam door technische problemen met LNG-terminals in Nederland en een afboeking op de belangen in Mexico, waar nieuwe wetgeving de olie-import drastisch heeft doen dalen.


De gevolgen hiervan zullen ook dit jaar nog merkbaar zijn zodat de bedrijfsleiding voor 2025 een voorzichtige prognose af gaf met een verwachte ebitda tussen €1,15-1,20 mrd. Dat zou vergelijkbaar zijn met de €1,17 mrd van boekjaar 2024.

Advies aandeel Vopak naar ‘houden’

Die hield wel een stijging van +7% tegenover 2023 in. Maar de ebitda in het vierde kwartaal gaf al een daling van 2% te zien op jaarbasis. We zijn dan ook gesterkt in ons besluit om het advies omtrent Vopak na de resultaten over het derde kwartaal te verlagen van ‘kopen’ naar ‘houden’. Omwille van overgangsjaar 2025 blijven we blijven bij dat advies, ondanks de forse koersdaling.

Lees ook Advieswijziging Vopak | Goed, maar niet meer dan dat

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert