Beleggers Belangen Live

ETF-portefeuille op de schop

De ETF-portefeuille is deze week op een rendement van 1,8% terecht gekomen voor 2018. De meeste ETF’s in de portefeuille staan hoger dan een week geleden. Het totaalrendement is daardoor opgelopen naar 38,4% sinds de start in maart 2014.

Er zijn de afgelopen week geen transacties geweest. Die zullen zeer binnenkort echter wel gaan komen, vanwege de Europese regelgeving voor ETF’s. Nederlandse particuliere beleggers kunnen voortaan alleen nog UCITS-ETF’s kopen.

Aanpassing portefeuille

Wie nog niet-UCITS-ETF’s in portefeuille heeft, mag deze aanhouden. Maar voor veel van onze abonnees is dit een probleem, dus daar passen wij onze portefeuille op aan.  De komende week zullen er dus meerdere koop- en verkooptransacties plaatsvinden. Lees hier welke ETF’s het betreft en wat de nieuwe ETF’s zullen worden.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert