Beleggers Belangen Live

Pensioenportefeuille: mooie winsten voor aandelen

Stephen Hendriks

Het rendement van de Pensioenportefeuille is de afgelopen week met 1,4 procentpunt opgelopen tot 10,1% over heel 2019.

Elf keer winst

Deze stijging was voor het overgrote deel te danken aan winsten in het aandelensegment van de portefeuille. Alle elf aandelenposities boekten afgelopen week winst. Nog steeds is het Comgest Growth Europe Fund de best presterende positie. Deze week won het fonds 1,7%, waarmee het totale rendement over dit jaar op 24,9% komt.

Goud bewoog in euro’s gemeten weinig, maar is met een rendement van 22,7% wel de op een na best presterende portefeuillepositie. De derde plaats van best presterende posities wordt nog steeds ingenomen door de iShares $ Corp Bond ETF. Deze in solide dollar-bedrijfsobligaties beleggende ETF won afgelopen week 1,3% en staat over heel 2019 op een rendement van maar liefst 21,2%.

  • Rendement 2019: +10,1%
  • Sinds start (1 juli 2011): +45,4%

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert