Beleggers Belangen Live

Pensioenportefeuille: goud in de dubbele cijfers

Stephen Hendriks

Het was weer een prima week voor de pensioenportefeuille: goud in de vorm van de iShares Physical Gold ETC won 4,1 procentpunt.

Alle zestien portefeuilleposities stegen afgelopen week. De meest opvallende winnaar was goud. De iShares Physical Gold ETC won 4,1 procentpunt. Daardoor liep het rendement op onze goudpositie over dit jaar op tot dubbele cijfers: 10,8%. Hoop op meer stimulerend beleid van centrale banken, een dalende lange rente en een zwakkere dollar helpen de goudprijs.

Opkomende landen

Maar niet alleen goud profiteert. Ook aandelen en obligaties uit opkomende landen profiteerden van deze ontwikkelingen. Drie van onze vier posities in aandelen uit opkomende landen wonnen 3 procentpunt in de afgelopen week. De vierde, de iShares EM Dividend ETF, steeg 1 procentpunt. Dat gold eveneens voor de in lokale valuta’s uitgegeven obligaties uit opkomende landen. Met een rendement van 12,2% is de iShares $ Corp Bond ETF de best presterende obligatiepositie dit jaar.

  • Rendement 2019: +9,6%
  • Sinds start (1 juli 2011): +44,8%

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert