Beleggers Belangen Live

Offensief handelt, Defensief schittert

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

In een week waarin de Defensieve portefeuille opnieuw een recordstand aantikt, gaan de beheerders van de Offensieve portefeuille opnieuw over tot actie. 

In de Offensieve portefeuille blijven biofarmabedrijven Pharming en UniQure het slecht doen. De beheerders nemen ze daarom met de slotstand van 4 augustus uit portefeuille. Pharming blijft overigens wel onderdeel van de Portefeuille NL. Sectorspecialist Michiel Pekelharing verhoogde het advies naar ‘kopen’.

Apple voor de dorst

De Defensieve Portefeuille heeft afgelopen week een nieuw record bereikt. Apple presenteerde weer fantastische cijfers, en met een beurswaarde van $1900 mrd is het technologieconcern nu voor het eerst groter dan het Saoedische Aramco.

In de Dividendportefeuille waren het rapporterende vastgoedaandeel Castellum en Microsoft de grootste stijgers. Microsoft profiteerde van het nieuws dat het de Amerikaanse activiteiten van het populaire, maar omstreden TikTok wil overnemen.

Ook in de Pensioenportefeuille presteerden aandelen uit opkomende landen relatief sterk. Goud was met een plus van 1,6% in euro’s opnieuw de best presterende portefeuillepositie.

Dik in de min

De ETF-portefeuille beleeft een treurig jaar. Twee zwaarwegende posities staan dik in de min: de SPDR S&P US Dividend Aristocrats (weging 14,5%; rendement -17,2%) en de SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats (weging 11,5%; rendement -16,6%).

De twaalf ETF’s met een minder zware weging doen het minder slecht, waardoor er onder de streep een jaarverlies van 8,5% voor de hele portefeuille staat.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert