Beleggers Belangen Live

Dividendportefeuille: Rendement door grens van 200%

Menno van Hoven

Na opnieuw een prima beursweek bereikte de Dividendportefeuille bij de slotkoersen van maandag 25 februari een nieuwe recordstand van €300.996, ofwel een plus van 201% sinds de start in september 2011.

Rendement door grens van 200%

Dit jaar staat de teller op +11,1% met in de volle breedte een goed presterende portefeuille. Tegenover 33 stijgers, aangevoerd door A.O. Smith (+24,9%) staan slechts 3 dalers, waarbij het verlies voor negatieve uitschieter Henkel beperkt blijft tot 6,3% (zie ook de special in Beleggers Belangen van deze week).

Op weekbasis was Marriott International de grootste stijger met +6,3%. Op 28 februari (donderdag) komt de hotelgigant, die profiteerde van een koersdoelverhoging en een marketingovereenkomst met voetbalclub Manchester United, met kwartaalcijfers. Dit jaar plust het aandeel 18,4%. Ook zwaargewichten Microsoft, LVMH en Intel deden het prima met koerswinsten van ongeveer 4%.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert