Beleggers Belangen Live

Sterke comeback offensieve portefeuille

Menno van Hoven

 

Na een uiterst moeizaam 2011 is 2012 zeer goed begonnen voor de offensieve portefeuille, die een verlies van bijna 20% in sneltreinvaart wist om te draaien in een huidige (kleine) winst, van 0,7%. Dit jaar werd er in ruim een maand tijd alweer een rendement van 8,8% behaald, wat het dubbele is van de AEX in 2012.

Die prestatie is nog indrukwekkender gezien de nog altijd forse kaspositie van ruim 19% van de totale portefeuillewaarde van ruim €1 mln. Het herstel werd breed gedragen, vooral geholpen door de zwaarwegende individuele aandelen (36%) en fondsen in opkomende markten (24%).

Uitblinkers dit jaar zijn bijvoorbeeld de beurzen van BraziliëIndia enRusland, wat zich vertaalt in een rendement van ruim 14% voor DWS BRIC Plus, en een gemiddeld rendement van ruim 12% dit jaar voor de vijf fondsen in opkomende markten. Ook de posities in grondstoffen doen het vooralsnog in 2012 heel goed, met een plus van ruim 9%.

 

Belangrijk hier was vooral onze positie in de Market Vectors AgribusinessETF, die nu goed is voor een totaalrendement van ruim 7%. De grootste posities, Monsanto, Potash en Deere, stegen in 2012 allemaal 11 tot 15%.

Uitblinker na de SPDR Gold Trust ETF (+36%) is verder het BlackrockWorld Energy Fund, dat sinds de start goed is voor een totaalrendement van bijna 13%.

De grootste klappers echter werden gemaakt bij de individuele aandelen. Daimler, ThyssenKrupp, PetrobrasRandstad en Rio Tinto stegen in iets meer dan een maand minstens 25%.

STOCKPICKING BELANGRIJK
Dat goede stockpicking van levensbelang blijft, blijkt wel uit de performance van de vijf aandelen die we als laatste toevoegden.

Broadcom won in 2012 al 25%, terwijl ook Schneider Electric (+19%) en DSM (+15%) het nieuwe jaar uitstekend zijn gestart.

De zeer recent toegevoegde Amerikaanse smallcaps Warnaco (+6%) en Wabco (+14%) zijn ook meteen belangrijk (twee weken geleden kwamen wij in het tijdschrift met onze tien favoriete Amerikaanse smallcapswaaronder deze twee).

 

offensieve portefeuille 8 feb

Na meevallende kwartaalcijfers liep Wabco sinds publicatie van ons artikel zelfs op van $48 naar een hoogste koers van ruim $60 (+25%).

Deze week kopen we een positie van omgerekend €10.000, ofwel ongeveer 1%, in een nieuw Amerikaans aandeel.

Lees in de geheel vernieuwde Beleggers Belangen (vanaf vrijdag verkrijgbaar) om welk bedrijf het gaat.

Tekst: Menno van Hoven, 8 februari 2012

 

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert