Beleggers Belangen Live

Pensioenportefeuille: olie- en gasaandelen schieten omhoog

Stephen Hendriks

Het rendement van de pensioenportefeuille liep deze week met 0,3 procentpunt op tot ruim 1,6%. Vrijwel alle portefeuilleposities boekten winst, ook die in opkomende landen. Olie- en gasaandelen schieten omhoog.

Het Comgest Growth Emerging Markets Fonds won 2,2 procentpunt, maar staat over heel 2018 nog wel 11,8% in de min. Het Skagen Kon-Tiki Fonds steeg 1,8 procentpunt maar is met een min van 13,7% nog wel de slechtst presterende portefeuillepositie.

Best renderende positie

De iShares Stoxx Europe 600 Oil & Gas ETF kende een topweek met een winst van 3,7 procentpunt. Met een rendement van 14,7% is deze ETF de best renderende positie over 2018.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert