Beleggers Belangen Live

Optietip 43: Eenvoudige Arcadis-constructie

Vandaag (donderdag 27 juli) steeg het aandeel Arcadis meer dan 10% na de publicatie van de kwartaalcijfers. Dit aandeel heeft een paar jaar lang in het verdomhoekje gezeten. In 2015 stond het nog ruim boven de €30, begin dit jaar was het nog maar de helft waard. De laatste maanden echter stijgt het aandeel weer. Ik wil met de optietip inspelen op een verdere stijging van Arcadis. Ik kies voor een eenvoudige positie: een long call met expiratiemaand maart 2018. Het gaat om de ARCAD mar18 18,00 call, die op het moment van schrijven €1,35 kost. Er is een aardige kans dat deze call iets goedkoper wordt de komende dagen. Na een felle stijging komt er vaak een moment dat de koers tot rust komt, waardoor de volatiliteitswaarde in de optiepremie weer afneemt. Uiteraard is er geen garantie dat dit gebeurt, maar wie geduld heeft en het niet erg vindt om eventueel de boot te missen heeft een goede kans goedkoper in te stappen.

Arcadis mar18 18,00 call
Koop ARCAD mar18 18,00 call €1,35
Expiratiedatum Vrijdag 16 maart 2018
Contractgrootte 100
Risicoschatting Hoog
Maximale winst Onbeperkt
Maximaal verlies €135

Update

De Randstad-call (optietip 41) is in de plus terechtgekomen door de koersstijging van het aandeel. Maar ik vind het nog veel te vroeg om te verkopen. Randstad is nog steeds een van de minder goed presterende aandelen in de AEX dit jaar, terwijl het wel goed gaat met het bedrijf. Tip 37, de Take-Two-callspread (tip 37) staat ook in de plus. De spread heeft nog anderhalve maand te gaan, en het aandeel zit al maanden in een opgaande trend. Ik kies er daarom voor om te blijven wachten. Ook bij de Teva-call (tip 38) wil ik nog steeds afwachten. Optietip 40, de 1 bij 2 callspread op de DAX lijkt vrijwel kansloos, maar verkopen levert zo weinig op dat het eigenlijk geen zin heeft. Die laat ik dus lopen, met een hele kleine kans dat het nog wat wordt.

Tussenstand: (doorgehaald is gesloten, in € tenzij anders aangegeven)

18. FUR Risk reversal -5
19. AEX 1 bij 2 callspread -15
20. AMGN call butterfly -$41
21. SPY put butterfly -$8
22. AEX 1 bij 2 callspread 362
23. SPY call butterfly -$56
24. AABA callspread $313
25. RND butterfly -37
26. UN call calendar 10
27. DAX butterfly -28
28. VPK risk reversal 29
29. AEX 1 bij 2 callspread 90
30. ASL putspread -61
31. AKZA call calendar -42
32. DAX call butterfly -40
33. DAX callspread -170
34. GTO 1 bij 2 callspread 1
35. AMZN butterfly -$50
36. AEX 1 bij 2 callspread -42
37. TTWO callspread $131
38. TEVA call $81
39. GLS callspread -65
40. DAX 1 bij 2 callspread -$81
41. RAND call 19
42. AEX butterfly 29

Lees ook: Optietip 42: 550 in de AEX eind dit jaar


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert