Beleggers Belangen Live

Rendement dividendportefeuille loopt langzaam verder op

Stephen Hendriks

Het rendement van de dividendportefeuille liep afgelopen week met 0,4 procentpunt op tot 5,1% over heel 2018.

Hoewel de Amerikaanse beurs dit jaar beter presteert dan de Europese, zijn de drie slechtst presterende aandelen dit jaar zonder uitzondering Amerikaans: Parker Hannifin (-18,5%), 3M (-12,3%) en PPG Industries (-9,2%). Maar er komen zeker niet alleen slechte berichten uit de VS. Zo won de koers van Pepsico afgelopen week 4,8% na de publicatie van meevallende tweedekwartaalcijfers.

Ex-dividend

Abbott Laboraties ging medio vorige week ex-dividend. Het kwartaaldividend bedraagt $0,28. Abbott staat dit jaar ruim 12% in de plus. H.B. Fuller gaat op 25 juli ex-dividend. In augustus keert de Amerikaanse lijmproducent $0,155 per aandeel uit. Met een rendement van 21,9% is het dit jaar een van de vijf best presterende aandelen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert