Beleggers Belangen Live

Dividendportefeuille: nieuwe aankopen gelijk belangrijk

Menno van Hoven

De dividendportefeuille herstelde de afgelopen week verder. Daar droegen de nieuwe aankopen flink aan bij. Ze staan inmiddels allemaal op winst. Bij de slotkoersen van maandag 26 februari is het verlies in 2018 teruggebracht tot 0,9%.

Chipaandelen blinken uit

De portefeuille, die nu nog uit 39 aandelen bestaat kende in chipaandelen Intel (+6,4%) en Texas Instruments (+5%) de twee grootste stijgers op weekbasis.

Het op 6 februari gekochte Texas instruments (deze week tip) is inmiddels goed voor een rendement van 6,8%. Een andere grote uitschieter was het industriële conglomeraat United Technologies (+4,8%), op het nieuws dat het zichzelf wil opsplitsen. Ook nieuwe aankoop Danone en het bijgekochte Henkel waren belangrijk, met 4,4% koerswinst.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert