Beleggers Belangen Live

Dividendportefeuille | Laatste cijfers en hogere interim dividenden

Menno van Hoven

Deze week rapporteerden ook de laatste twee aandelen hun tweedekwartaalcijfers en werden weer enkele mooie (interim) dividendverhogingen aangekondigd. De Dividendportefeuille leverde iets in.

In een weinig spectaculaire week gaf de Dividendportefeuille zo’n 0,8% prijs, waarmee het rendement in 2023 uitkomt op +9,6%. De grootste koersuitslagen kwamen van Broadcom (-4,8%) en Becton Dickinson (+2,9%), wat niet geheel toevallig ook twee aandelen zijn die het dit jaar uitstekend doen en hoogste koersen ooit noteren. Ondanks de terugval op weekbasis is chip- en softwarereus Broadcom in 2023 nog altijd goed voor een totaalrendement van 52,8%.

Bekijk alle tips in het dossier dividendbeleggen

Alleen redactietip Owens Corning doet het, net als veel andere Amerikaanse bouwgerelateerde aandelen, nog beter met +67,5%. Dit aandeel werd wel pas in een later stadium toegevoegd aan de Dividendportefeuille, waarin het sinds eind juni toch ook al goed is voor een plus van 15%.

Een grote daler in 2023 blijft het vorige week besproken Bristol-Myers Squibb, dat sindsdien wel opveerde op het nieuws dat er versneld voor $4 mrd aan eigen aandelen ingekocht zal worden, uiteraard vanwege de (overdreven) hard gedaalde beurskoers. Bristol-Myers staat dit jaar op een verlies van 14,4%, maar wordt steeds meer ondersteund door het dividend, dat eind dit jaar gewoon weer verder verhoogd zal worden.

Het aandeel is nu de drie na grootste daler in portefeuille. Nog slechter presteren inmiddels nieuwkomers FMC Corp, Valmont Industries en het nog steeds kwakkelende fusiebedrijf DSM-Firmenich, met verliezen van 16 tot 18%. Dit moet je echter wel in perspectief blijven zien, want liefst 27 van de 46 portefeuilleaandelen staan dit jaar op een winst van minstens 10%. De kans is dan ook groot dat juist de achterblijvers van dit jaar volgend jaar of de komende jaren het voortouw nemen. Aan het dividend zal het in ieder geval niet liggen, dat gaat voor alle portefeuilleaandelen normaal gesproken dit jaar, volgend jaar en ook de jaren daarna elke keer verder omhoog.

Laatste cijfers

Op 15 augustus kwamen twee Zwitsere aandelen, Straumann en Tecan, met resultaten. Die van tandheelkundebedrijf Straumann, gespecialiseerd in implantaten, waren minder dan verwacht met een omzet en winst die iets achterbleven bij de gemiddelde analistenconsensus. De organische omzetgroei kwam uit op 7,5% over de eerste jaarhelft dankzij een herstellende vraag uit China met een ebit­resultaat van CHF 316 mln, goed voor een marge van 26%.

Wel herhaalde Straumann, dat op 25 mei werd gekocht voor de Dividendportefeuille, de outlook voor 2023. Analisten rekenen gemiddeld op een ruim 6% hogere omzet in 2023 voor Straumann, dat met een geschatte k/w van ruim 43 een duur aandeel blijft. Straumann blijft dan ook vooral een belegging voor de zeer lange termijn. De cijfers van Tecan Group (laboratoriumapparatuur) waren juist veel beter dan verwacht. Het aandeel pluste 10%, mede na een sterke outlook voor 2023 waarbij het bedrijf ook zonder extra corona omzet weer weet te groeien.

Last but not least was er verspreid ook goed nieuws op dividendgebied te melden met onder meer een Ahold, dat een 6,5% hoger interim dividend van €0,49 betaalt. Eerder waren er al fraaie verhogingen van LVMH (+10%) en Wolters Kluwer (+14,3%).

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert