Beleggers Belangen Live

Chipfabrikanten drukken resultaat portefeuille NL

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

Een slechte week voor chipfabrikanten drukte vorige week het resultaat van onze portefeuille NL.

Met slotkoersen van vrijdag eindigden zowel Besi (-7,3%) als ASML (-5,6%) de week fors in de min.

Gehoopt op meer

Hoewel ASML woensdag al had bekendgemaakt in het eerste kwartaal iets boven de eigen verwachtingen te hebben gepresenteerd, hadden beleggers gehoopt op meer.

Branchegenoot

Daarbij bleek vrijdag dat zowel de omzet als de winst bij branchegenoot ASMI tegenviel.

Hard onderuit

Last but not least gingen de koersen van chipmakers eind vorige week hard onderuit door de mededeling van TSMC.

Lager

Het Taiwanese chipbedrijf meldde namelijk dat de omzet dit jaar $1 mrd lager gaat uitkomen dan eerder voorspeld.

Uitblinkers

Ondanks de slechte week blijven dit jaar tot nu toe zowel Besi (+12,3%) als ASML (+8,9%) tot de uitblinkers van onze Nederlandse portefeuille behoren.

Chipmakers

Het resultaat van de portefeuille NL over 2018 verslechterde, vooral door de chipmachinemakers, in een week tijd van +5,1% naar +4,3%, tegenover +1,8% voor de AEX Total Return.

 

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert