Beleggers Belangen Live

Beurzen Vandaag  | Nieuwe coronavariant kleurt beurzen rood

Vanochtend stonden de futures van de AEX op een verlies van -2,4 %, een voorbode op een rode opening. Een nieuwe coronavariant uit Zuid-Afrika deed vannacht de beurzen in Azië -2 tot -3% inleveren.

De AEX noteerde in de ochtend 3% lager op 784 punten. De AMX noteerde 2,8% in de min op 1036,29 punten

NL | Just Eat Takeaway en KLM

Door de berichtgevingen eerder deze morgen was Just Eat Takeaway (+3,3%)  een van de weinige positieve uitschieters op de beurs. De maaltijdbezorger was in trek bij beleggers, die waarschijnlijk rekenen op nieuwe lockdowns. Flow Traders won 2,4%, zoals het aandeel altijd profiteert van volatiele beursdagen. Unibail-Rodamco Westfield noteerde als grootste daler -13,7%. De winkelcentrumuitbater liet eerder vanochtend nog groene cijfers op de Eurostoxx50 zien. Onder de grote dalers bevonden zich verder BasicFit (-9,1%) en Air France-KLM (-7,5%)

BAM (-4,3%) kondigde vanochtend een nieuwe organisatiestructuur aan die de operationele effectiviteit en groei moet aanjagen. De Nederlandse en Europese portfolio’s worden per 1 januari gescheiden in twee divisies.

Grootste stijgers AEX/AMX om 9:30 uur:

  • Just Eat Takeaway (+3,3%)
  • Flow Traders (+2,4%)
  • PostNL (+1,1%)

Grootste dalers AEX/AMX om 9:30 uur:

  • Unibail-Rodamco-Westfield (-12,7%)
  • Basic-Fit (-9,1%)
  • Air France-KLM (-7,5%)
  • Aegon (-7,5%)

EUR | Geen stijgers

De indices in Europa noteerden vanochtend allemaal rode cijfers, in navolging van de beurzen in Azië. De beurzen reageerden op de nieuwe coronavariant uit Zuid-Afrika. In Japan leverde de Nikkei 3% in, terwijl Hongkong en Australië 2% verloren. De Eurostoxx50 liet vanochtend een verlies van 3,6% zien en handelde vanochtend op 4139,9 punten. De luchtvaartsector en de banken reageerden het sterkst op het negatieve sentiment van vanochtend.

Grootste stijgers Euro Stoxx 50 om 9:30 uur:

Grootste dalers Euro Stoxx 50 om 9:30 uur:

  • Airbus (-13,8%)
  • Safran  (-11,2%)
  • Vinci (-8,5%)

VS| Thanksgiving

Gisteren waren de beurzen in de Verenigd Staten gesloten vanwege Thanksgiving. Vandaag staat er een halve handelsdag op de agenda en sluit Wall Street om 19:00 uur (CET) in verband met Black Friday.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jonathan van der Mark

Jonathan van der Mark (1987) is vanaf oktober 2021 werkzaam bij Beleggers Belangen. Na zijn opleiding Facilitair Management werkte Jonathan in loondienst en als zelfstandig ondernemer voor vele Nederlandse en internationale bedrijven, waaronder Shell en Heijmans. Via zijn ondernemerschap ontwikkelde hij een gezonde interesse in bedrijfsculturen. Naast zijn werkzaamheden volgde hij verschillende beleggingsopleidingen. Als actieve belegger deed hij ook in de praktijk veel kennis op over de financiële markten. Jonathans favoriete beleggingen zijn dividendaandelen, Amerikaanse largecaps en smallcaps die hij selecteert via een combinatie van fundamentele analyse, technische analyse en momentumstrategieën. Verder volgt hij de markten ook zeer actief.

Meer artikelen van deze expert