Beleggers Belangen Live

Update2: Resultaten Randstad onder druk

(ABM FN-Dow Jones) Randstad heeft in het derde kwartaal de resultaten onder druk zien staan, grofweg conform verwachting van analisten, en het vierde kwartaal is begonnen zoals het voorgaande kwartaal eindigde. Dit bleek woensdag uit cijfers van de uitzender.

CEO Sander van ’t Noordende stelde dat Randstads ‘Partner for Talent’-strategie, met focus op digitalisering en kostenbeheersing, tot sterke resultaten heeft geleid. De digitale marktplaatsen leveren inmiddels 4 miljard euro omzet op, goed voor 15 procent van het totaal.

Randstad meldde een 3,4 procent lagere omzet op jaarbasis van 5,81 miljard euro. De omzet per gewerkte dag daalde autonoom met 1,2 procent.

Analisten rekenden ook op een omzetdaling van 3,4 procent, na een afname van 4,8 procent in het kwartaal ervoor. Autonoom zagen zij de omzet per dag dalen met 1,3 procent.

De onderliggende EBITA steeg op kwartaalbasis van 171 miljoen euro naar 191 miljoen euro. Dat was meer dan de 182 miljoen euro waarop de consensus rekende. De marge kwam zo uit op 3,3 procent, en niet op 3,1 procent waarop analisten mikten.

De brutomarge daalde op kwartaalbasis van 18,9 naar 18,4 procent, maar daar waarschuwde Randstad bij de tweede kwartaalcijfers in juli al voor. Hier ging de markt uit van 18,7 procent.

Het bedrijf zei destijds ook dat de operationele kosten “bescheiden” lager zouden liggen in het derde kwartaal. De operationele kosten werden uiteindelijk met 8 procent teruggebracht naar 909 miljoen euro.

De nettowinst daalde op jaarbasis met 22 procent, van 106 miljoen naar 83 miljoen euro.

In het derde kwartaal van 2025 kwam de omzet uit op 6,02 miljard euro en daalde de autonome omzet per gewerkte dag met 5,9 procent. De onderliggende EBITA kwam toen uit op 196 miljoen euro en de bijbehorende marge was 3,3 procent. De brutomarge lag in het derde kwartaal een jaar geleden op 19,5 procent.

Analisten van Jefferies spraken van gemengde resultaten van Randstad. De EBIT lag 5 procent hoger dan verwacht, merkte Jefferies op, maar de autonome groei viel wat tegen ten opzichte van de analistenverwachtingen. De brutomarge schoot ook 30 basispunten tekort, aldus de analisten. 

Outlook

Randstad zei dat de trends en volumes in begin oktober in lijn waren met die in het derde kwartaal. Er zal in het vierde kwartaal 0,1 werkdag meer zijn.

In het vierde kwartaal zal de brutomarge volgens Randstad iets hoger uitvallen dan in het derde kwartaal. Maar ook de operationele kosten zullen wat hoger liggen.

Voor heel 2025 rekent de analistenconsensus inmiddels op een omzet van 23,2 miljard euro, een onderliggende EBITA van 724 miljoen euro, een bijbehorende marge van 3,1 procent en een brutomarge van 18,9 procent.

De autonome omzet per gewerkte dag zal dit jaar met 3,7 procent dalen, voorzien de analisten.

Daarmee is de verwachting overwegend lager dan de consensus bij de cijfers over het tweede kwartaal in juli, toen nog werd gerekend op een omzet van 23,3 miljard euro, een onderliggende EBITA van 728 miljoen euro, een bijbehorende marge van 3,1 procent en een brutomarge van 19,2 procent.

Sectorgenoot Hays was eerder deze maand somber over de vooruitzichten. Vanwege de macro-economische omstandigheden verwacht de Britse uitzender dat de marktomstandigheden op korte termijn “uitdagend” blijven en dat dit de komende kwartalen niet zal veranderen.

Update2: om meer informatie toe te voegen.