Beleggers Belangen Live

Olieprijzen licht hoger gesloten

(ABM FN-Dow Jones) De olieprijzen zijn woensdag hoger gesloten nadat uit gegevens bleek dat de Amerikaanse ruwe olie- en brandstofvoorraden vorige week sterker daalden dan verwacht. Ook hielp de optimistische toon van de Amerikaanse president Donald Trump over de aanstaande gesprekken met zijn Chinese ambtgenoot de economische onrust te verminderen.

De decemberfuture voor een vat West Texas Intermediate ruwe olie sloot woensdag 0,6 procent hoger op 60,48 dollar op de New York Mercantile Exchange. De prijs van een vat Brent olie steeg 0,8 procent naar 64,92.

De voorraden ruwe olie in de Verenigde Staten zijn vorige week flink gedaald, terwijl de capaciteitsbenutting herstelde van de daling in de voorgaande week.

In de week eindigend op 24 oktober daalden de voorraden ruwe olie met 6,9 miljoen vaten naar 416,0 miljoen vaten. Economen rekenden vooraf op een daling met 0,2 miljoen vaten. 

De benzinevoorraden slonken ook sterker dan voorzien, met 5,9 miljoen vaten tot 210,7 miljoen vaten en de voorraden stookolie en diesel namen met 3,4 miljoen vaten af tot 112,2 miljoen vaten. Hier werd gerekend op een daling van respectievelijk 1,8 miljoen en 1,53 miljoen vaten.

De capaciteitsbenutting van de raffinaderijen daalde hierdoor van 88,6 naar 86,6 procent. Er was 88,5 procent voorzien.

Ondertussen zei president Trump dat hij verwacht een handelsdeal met China te tekenen wanneer hij donderdag de Chinese president Xi Jinping ontmoet, waardoor de zorgen over een handelsoorlog die de wereldwijde economische groei en vraag zou kunnen schaden, afnemen.