Beleggers Belangen Live

AAP | Dividend fors verlaagd, koers keldert

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

De Amerikaanse leverancier van auto-onderdelen AAP heeft na de slechtste beursdag in zijn geschiedenis de laagste koers in tien jaar bereikt.

Als het dividend omhoog gaat, volgt de koers op den duur vanzelf. Dat is een van de wetmatigheden van onze dividendspecialist Menno van Hoven. Dat het omgekeerde ook geldt, bleek afgelopen week weer met het Amerikaanse Advance Auto Parts, leverancier van auto-onderdelen zowel voor de professionele markt als voor particulieren met duizenden vestigingen, vooral in de VS en Canada.

Op basis van de teleurstellende resultaten in het eerste kwartaal, verlaagde het S&P500-aandeel met de tickercode AAP de winstverwachting voor het gehele jaar van $10,20 tot $11,20 per aandeel naar $6,00 tot $6,50. Daarnaast verlaagde het bedrijf het kwartaaldividend van $1,50 naar $0,25 per aandeel. Daarop volgde een koersval van zo’n 40%. Vanaf de top eind 2021 staat het aandeel ondertussen zowat 75% lager.

Bekijk ook het dossier Dividendbeleggen

Het management geeft de schuld van de tegenvallers dit jaar aan de hoge kosten, inflatiedruk en problemen in de toeleveringsketen. In een opvallende video op Yahoo.com wordt ook gewezen op de fouten die het management zou hebben gemaakt. De koersdaling van vorige week woensdag was de grootste sinds de beursgang in 2001 en de koers staat nu op het laagste niveau in meer dan tien jaar.

Wij hebben zelf geen advies op Advance Auto Parts. Met 3 koop-, 23 houd- en 1 verkoopadvies is het enthousiasme van internationale bankenanalisten voor AAP nu aardig bekoeld.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert