(ABM FN-Dow Jones) De AEX index koerste vrijdag kort na de beursgong 0,3 procent hoger op 963,37 punten. Ook de Midkap won 0,3 procent.
Onder de hoofdaandelen konden de cijfers van de Poolse aanbieder van pakketkluisjes Inpost op instemming van beleggers rekenen. Het aandeel won bijna 2 procent, ondanks een kleine outlookverlaging.
IMCD herstelde daarnaast met bijna 2 procent koerswinst deels van de flinke daling op donderdag na cijfers, terwijl ArcelorMittal profiteerde van meerdere positieve analistenrapporten in de nasleep van de cijferrapportage op donderdag. Het staalaandeel steeg met een procent.
Unilever daalde nipt. Met een koersverlies van 0,3 procent was Unilever de sterkste daler in de AEX.
In de AMX won Aperam na cijfers 1,7 procent. Pharming daalde bijna 5 procent na de indrukwekkende koerssprong op donderdag na cijfers. AMG daalde met 3,9 procent.
In de AScX won ForFarmers 3,0 procent. Brunel daalde 3,5 procent na cijfers en Sif leverde 2,3 procent in, eveneens na een kwartaalupdate.