Beleggers Belangen Live

Goldman Sachs over Britse aandelen en pond bij deal

Christian Slagter-Koster

Begin september verhoogde Goldman Sachs nog de kans op een no-deal brexit van 20 naar 25% vanwege de schorsing van het Britse parlement.

Met nog zo’n vier weken te gaan tot de officiële brexit-datum van 31 oktober is Goldman Sachs optimistischer geworden dat een no-deal wordt afgewend. De analisten schatten de kans dat het Verenigd Koninkrijk een akkoord weet te sluiten met de Europese Unie op 60%.

Als het inderdaad tot een deal komt, verwacht de Amerikaanse zakenbank dat het Britse pond stijgt van $1,22 naar $1,30. Daarnaast zouden Britse beursgenoteerde bedrijven die fors zijn blootgesteld aan de binnenlandse markt meer profiteren dan de breder georiënteerde FTSE 100. Bedrijven in die FTSE 100 realiseren slechts 26% van hun omzet in het VK, tegenover 51% voor bedrijven in de FTSE 250. Verder denkt Goldman Sachs dat tegen het einde van 2020 een kwart van het cumulatieve bbp-tekort weer is ingelopen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert