De recent ingevoerde importtarieven door zowel de VS als China hebben geleid tot meer marktvolatiliteit en Morgan Stanley ziet deze voorlopig aanhouden. Zelfs als de impasse in de besprekingen wordt doorbroken, zullen de gevolgen van de handelsoorlog een blijvend negatief effect hebben op het sentiment en de marktverwachtingen.
Zelfs als de impasse in de besprekingen wordt doorbroken, zullen de gevolgen van de handelsoorlog een blijvend negatief effect hebben op het sentiment en de marktverwachtingen.
Daarnaast vergroot het conflict volgens de Amerikaanse zakenbank de kans op een economische recessie in de VS. Andere indicatoren die Morgan Stanley volgt zijn namelijk afgelopen maand officieel overgegaan in de fase van een recessie. Hoewel hierna niet altijd ook daadwerkelijk een economische recessie volgt, presteren Amerikaanse aandelen volgens Morgan Stanley in de twaalf maanden daaropvolgend gemiddeld genomen slechter dan Amerikaanse treasuries. De analisten denken dan ook dat de groei van bedrijven in de S&P 500 zal afnemen en dat de index overgewaardeerd is.