Beleggers Belangen Live

Erste Group rekent op lagere economische groei eurozone

Christian Slagter-Koster

Op basis van de recente politieke ontwikkelingen in het VK schat Erste Group de kans op 50% dat er op 31 oktober een harde brexit plaatsvindt. Erste Group verwacht dat dit zorgt voor een schokeffect in de eurozone en leidt daling van de economische groei in het vierde kwartaal, gevolgd door een geleidelijk herstel in het eerste kwartaal van 2020.

Beter handelsklimaat

Voor heel 2019 rekent Erste Group op een economische groei in de eurozone van 1,1% en voor 2020 van 1%. Als het wereldwijde handelshandelsklimaat in 2020 significant verbetert kan dit in de eurozone leiden tot een sterker momentum voor de buitenlandse handel. Wanneer een harde brexit wordt voorkomen denkt Erste Group dat de economische groei in 2019 en 2020 ongeveer 0,3% hoger uitvalt dan waar nu nog van wordt uit gegaan.

Verder rekent Erste Group erop dat de inflatie in de eurozone zal dalen van 1,7% in 2018 naar 1,4% in 2019.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert