Beleggers Belangen Live

J.P.Morgan Cazenove handhaaft koopadvies voor Heineken

Stephen Hendriks

Heineken is nog steeds aantrekkelijker gewaardeerd dan AB InBev en Carlsberg, meent J.P.Morgan Cazenove.

Na de trading update van Heineken medio vorige week heeft J.P.Morgan Cazenove de winstverwachtingen voor de bierbrouwer iets verlaagd. Voor het lopende jaar gaat de broker uit van een winst per aandeel van €4,34 (was €4,42) en voor 2020 van €4,80 (was €4,91). Dat heeft vooral te maken met een lagere verwachting voor het verkochte biervolume – gemeten in hectoliters – in Brazilië en enkele tegenvallers in Afrika.

Koopadvies gehandhaafd

Toch blijft J.P.Morgan Cazenove enthousiast over het aandeel. De koers-winstverhouding van Heineken voor 2020 ligt volgens de broker op 19,1 tegen 19,6 voor AB Inbev en zelfs 22,2 voor Carlsberg. En dat terwijl Heineken door een grotere blootstelling aan het premiumsegment naar verwachting ook nog eens sneller zal groeien dan AB Inbev en Carlsberg. J.P.Morgan Cazenove handhaaft dan ook het koopadvies voor Heineken bij een koersdoel van €110. Een opwaarts potentieel van ruim 21%.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert