Beleggers Belangen Live

BlackRock rekent op inflatiestijging

Stephen Hendriks

Hogere groei en inflatie zonder hogere rente wordt het ‘nieuwe normaal’ voor de financiële markten, meent BlackRock.

Volgens BlackRock moeten beleggers rekening gaan houden met een verandering in inflatie. Die is jaren laag gebleven, maar zal naar verwachting van de vermogensbeheerder de komende vijf jaar stijgen. BlackRock spreekt van ‘het nieuwe normaal’ voor beleggers. Dat komt omdat aantrekkende economische groei en inflatie niet, zoals gebruikelijk, gepaard zullen gaan met de hogere rente die zo ongunstig is voor risicovollere beleggingen als aandelen en bedrijfsobligaties.

Centrale banken zijn nu wel bereid een hogere inflatie te tolereren. Bovendien zullen ze een stijging van de lange rente willen remmen om de kredietvoorwaarden voor bedrijven en huishoudens niet te laten verslechteren.

Gevolgen

Het nieuwe normaal van hogere groei en inflatie zonder stijgende rente heeft gevolgen voor beleggers. Gewone staatsobligaties zijn niet geschikt voor dat klimaat, meent BlackRock, maar inflatie-beschermde staatsobligaties zijn wel aantrekkelijk. Net als aandelen, die bij stijgende inflatie zonder stijgende rente ook goed kunnen presteren.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert